Zpět na » Premier League » Před podpisem kontraktu s Fulhamem měl o Williana zájem Manchester United a Chelsea

Před podpisem kontraktu s Fulhamem měl o Williana zájem Manchester United a Chelsea

Před podpisem kontraktu s Fulhamem měl o Williana zájem Manchester United a Chelsea © iconsport.photo - O Williana byl zájem z velkoklubů

0

Líbilo se

18.07. - Willian se po konci smlouvy ve Fulhamu na novém kontraktu nedohodl. Londýnský celek mu údajně nabízel málo peněz a 34letý Brazilec čekal na lukrativní nabídky. Žádná se ale nechytla a po dvou týndech na trhu volných hráčů se Willian opět upsal Fulhamu. Ještě než tak učinil ale o něj údajně měl zájem Manchester United a také Chelsea, kde dlouho působil.

Williana vychovalo Corinthians, ale už v 19 letech odešel na Ukrajinu, kde se stal součástí brazilské enklávy v Shakhtaru Donetsk. Tam hrál 5 a půl roku, než se za snovým platem přesunul do ruské Machačkaly. Součástí neúspěšného megalomanského projektu ale byl jen půl roku. Dal přednost fotbalu a přestoupil do Chelsea. V jejím dresu se stal dvakrát anglickým mistrem a odehrál dohromady 339 zápasů. Dost velká porce. Jako oblíbenec fanoušků zadarmo posílil Arsenal. Vydržel tam ale pouze rok a na rok se vrátil do Corinthians, což ale úspěchem taktéž neskončilo.

Ve svém domovském klubu tedy skončil a rozhodl se pro návrat do Premier League, ve které odehrál 286 zápasů, dal 43 gólů a na 50 jich také nahrál. Podepsal ve Fulhamu. Překvapivý podpis hráče, který už se měl za odepsaného. Na Crawen Cottage se ale stal klíčovou postavou. Za 27 zápasů dal 5 gólů, na 6 jich přihrál a jeho kreativita a herní myšlení bylo pro Marca Silvu neocenitelné. Fulham mu tedy chtěl nabídnout prodloužení smlouvy. On ale odmítl a požadoval více peněz, což bylo pro klub nepřijatelné.

Willian tak čekal na nabídky ze Saudské Arábie, mezitím co mu Fulham svou nabídku nechal na stole. Lukrativní angažmá nakonec nevyšlo a Willian se rozhodl pro setrvání ve Fulhamu. Některé zdroje ale dost překvapily s tím, kdo byl mezi zájemci o 70násobného reprezentanta Brazílie. Mělo se totiž jednat o Manchester United a Chelsea. Oba dva slavné a velké celky ho ale měly na seznamu jako jednu z alternativ, nikoliv jako prioritu, po které by měly aktivně jít. Nakonec to tedy nevyšlo. Upřímně řečeno, ve Fulhamu mu asi bude lépe, než kdyby zahříval lavičku o 10 let mladším spoluhráčům na Old Trafford.

Willian

David Suchý / goal.com

Nejnovější články