Zpět na » Premier League » Dele Alli přiznal psychické problémy a hrozivé dětství

Dele Alli přiznal psychické problémy a hrozivé dětství

Dele Alli přiznal psychické problémy a hrozivé dětství © iconsport.photo - Dele Alli se v Turecku neprosadil

1

Líbilo se

14.07. - Dele Alli platil za obří talent. Po svém přestupu z MK Dons do Tottenhamu byl jedním z nejlepších hráčů Premier League, ale už velmi brzy jeho kariéra nabrala sestupnou tendenci. Byl to pořádný sešup. Za sebou má další nepovedenou sezónu v tureckém Besiktasi a nyní otevřel staré rány, které má z dětství, kdy byl nucen prodávat drogy a prošel si i dalšími těžkostmi.

Dele Alli je jedním z nejtalentovanějších fotbalistů, jaké kdy Anglie viděla. Podle Josého Mourinha ale zároveň jeden z vůbec nejlínějších. Skvěle zahrál sezónu v MK Dons, načež se brzy přesunul do Tottenhamu. Objevil se z ničeho, ale ohromil Premier League. Ve své první sezóně dal 10 gólů a 9 asistencí, v té další rovnou 18 gólů a 7 asistencí. A i když měl třeba čísla v dalších sezónách, na tyhle nenavázal, a za poslední rok a půl v dresu Spurs dal gól jeden. V klubu mu zrušili smlouvu, aby se ho zbavili. Odešel do Evertonu a letos hostoval v Besiktasi.

Ani v Turecku to ale nebyla žádná sláva. Na podzim odehrál 13 zápasů a dal 2 góly, ale trenér oznámil, že Alli nebude na soupisce pro jarní fázi. Nabízelo se tedy jiné hostování nebo návrat do Evertonu, který ale neměl zájem. Na dřívější velkou superstar to byl a je obří nápor na psychiku, jenž nejde jen tak ustát, což je na něm vidět. I proto si sedl s legendou Manchesteru United Garrym Nevillem a udělal s ním upřímný rozhovor, ve kterém se otevřel kromě jeho aktuální situace i ohledně svého dětství, které bychom asi nikomu nepřáli. 27letá vyhořelá hvězda nyní sklízí respekt a podporu. Například od prince Williama.

Rozhovor s Garrym Nevillem byl hodně emotivní

Jednou jsem přijel na trénink a od té chvíle mě přestali stavět. Pamatuji si, že jsem akorát stál před zrcadlem a říkal si, jestli bych neměl ukončit kariéru. Bylo mi 24. V tu chvíli pro mě bylo dělat něco co miluji opravdu zdrcující. Vždy jsem byl sám proti sobě. Navenek jsem se smál, ukazoval jsem, že jsem šťastný. Ale vevnitř jsem prohrál bitvu. Trauma je trauma a vaše tělo to prostě pocítí. Kdybyste věděli o mém životě, určitě byste to chápali více," řekl Dele Alli.

Když my bylo 6, byl jsem obtěžován máminým přítelem. Ona byla alkoholička. Potom jsem byl poslán zpět do Afriky, abych se naučil disciplíně a pak jsem se vrátil. V 7 jsem začal kouřit a v 8 jsem prodával drogy. Nějakej starší chlapík mi řekl, že policie nebude zastavovat kluka na kole. Takže jsem jezdil okolo s mým balóem, a pod ním byly drogy. V 11 jsem visel z mostu. Byl to chlap z jiný čtvrti. Ve 12 jsem byl adoptován a byla to opravdu skvělá rodina," otevřel se Alli.

David Suchý / bbc.com

Nejnovější články