Zpět na » Premier League » Matěj Kovář si zachytal za Manchester United. Udržel čisté konto a připsal si výhru proti Leedsu

Matěj Kovář si zachytal za Manchester United. Udržel čisté konto a připsal si výhru proti Leedsu

Matěj Kovář si zachytal za Manchester United. Udržel čisté konto a připsal si výhru proti Leedsu © iconsport.photo - Matěj Kovář dnes chytal za Manchester United

8

Líbilo se

12.07. - NEPŘEHLÉDNĚTE Veřejně se probírá jeho přestup do Sparty, kde minulou sezónu hostoval a pomohl jí k titulu. Zatím je ale Matěj Kovář součástí kádru Manchesteru United pro letní přípravu a s týmem odletěl do Norska, kde klub v Oslu odehrál přátelské utkání s Leedsem United. A do druhého poločasu nastoupil právě mladý český gólman, jenž si jako řada dalších hráčů připsal debut a Red Devills zvítězili 2:0.

Matěj Kovář je součástí Manchesteru United už nějaký ten pátek. Jako velký talent procházel akademií, ale neměl dostatečnou kvalitu na to, aby se natrvalo prosadil v prvním týmu. S hráči jako Rashford, Ronaldo nebo Fernandes sice trénoval, ale po jejich boku nikdy nenastoupil, ačkoliv byl i na lavičce v Lize mistrů. Hostoval v nižších ligách ve Swindonu a Burtonu a minulý rok se vrátil do Čech a Spartu dovedl skvělými výkony až k titulu po 10 letech. Šlo ale pouze o hostování, které však na Letné chtějí změnit v trvalý přestup.

V jaké fázi je jednání, jestli vůbec v nějaké, to nevíme. Spekuluje se ale o tom, že o hostování 23letého Čecha nechtějí v Manchesteru ani slyšet a v úvahu by přicházel pouze přestup, jenž by měl klub z Letné vyjít na poměrně solidní 3 miliony euro. Nemalá částka. Pro Spartu by se ale spousta věcí vyřešila a měla by jistotu na spoustu let, pokud by tedy sám Kovář nechtěl změnit působiště a posunout se zpět nahorů. Mezitím ale začal s Manchesterem United přípravu, která pro něj začala v norském Oslu. Čekal ho tam zápas s Leedsem United.

Zápas sice v brance začal velezkušený Tom Heaton, po jehož boku hráli i borci jako Lisandro Martínez, Raphael Varane, Jadon Sancho nebo dokonce debutant Mason Mount, ale do druhého poločasu už naskočil i český gólman, pro kterého to byl premiérový start za tento slavný klub, ačkoliv v přípravě a "pouze" na jeden poločas. Během té půle proti klubu z Championship udržel čisté konto a jeho Manchester United navíc díky gólům mladíků Emerana a Hugilla zvítězil 2:0. Fanoušci klubu na sociálních sítích ho chválí a chtějí, aby zůstal jako dvojka za Onanou, jenž by měl co nevidět přestoupit.

David Suchý / twitter.com

Noviny
Nejnovější články