Zpět na » Premier League » Manchester United je blízko podpisu gólmana Interu Milán Andrého Onany

Manchester United je blízko podpisu gólmana Interu Milán Andrého Onany

Manchester United je blízko podpisu gólmana Interu Milán Andrého Onany © iconsport.photo - Opora Interu Milán André Onana

1

Líbilo se

11.07. - Manchester United se po dalších jednáních výrazně přiblížil dohodě s Interem Milán ohledně přestupu brankáře Andrého Onany. Kamerunského reprezentačního gólmana si United vyhlédli jako ideálního nástupce bývalé brankářské jedničky klubu Davida De Gey, jemuž v klubu nedávno vypršel kontrakt a na novém se nedohodl.

Diskuze mezi Manchesterem United a Interem se týkaly zejména přestupového poplatku, přičemž italský klub nebyl ochoten slevit z požadované ceny 51 milionů liber za hráče.

Nyní se má za to, že po úvodní odmítnuté nabídce ve výši 38,5 milionu liber dosáhla jednání pozitivního pokroku a kluby jsou blízko dohodě na ceně hráče, načež by problém neměly představovat ani osobní podmínky samotného Onany.

Podle zdrojů blízkých hráči chtějí všechny strany dosáhnout řešení do nejdříve, aby se Onana již nemusel 13. července hlásit k předsezónní přípravě Interu Milán.

Onana dal jasně najevo svůj záměr přesunout se na Old Trafford, kde by se znovu sešel se svým bývalým trenérem z Ajaxu Erikem ten Hagem, který je údajně hlavním tahounem plánovaného přestupu.

Kamerunský reprezentant by tak brzy mohl v bráně United nahradit Davida De Geu, jenž se v klubu nedohodl na nové smlouvě a nedávno oznámil svůj odchod z Old Trafford.

Po něm by mohl opustit bránu United i Dean Henderson, který není součástí kádru United pro cestu na předsezónní turné po USA, kvůli údajnému zranění stehna, které utrpěl v minulé sezóně na hostování v Nottinghamu Forest.

Právě Forest má velký zájem o trvalý podpis anglického gólmana, United však chtějí nejprve přivést nového brankáře a kromě Onany jeví zájem také o Japonce Ziona Suzukiho z klubu Urawa Red Diamonds.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články