Zpět na » Premier League » Manchester City zjišťuje možnosti ohledně přestupu Declana Rice

Manchester City zjišťuje možnosti ohledně přestupu Declana Rice

Manchester City zjišťuje možnosti ohledně přestupu Declana Rice © iconsport.photo - Declan Rice si může ze zájemců vybírat

0

Líbilo se

15.06. - Vítězné finále Konferenční ligy v Praze bylo pro Declana Rice posledním zápasem za West Ham. Odmítl opravdu štědrou nabídku nové smlouvy a klub, ačkoliv to očekával, se s ním pomalu loučí. Blízko je mu Arsenal, ale nyní do hry vstupuje Manchester City, který zjišťuje, co je aktuálně možné v souvislosti s jeho možným transferem na Etihad Stadium.

Declan Rice je už ve West Hamu opravdu dlouhou dobu. Zažil odmítnutí ze strany Chelsea a jako malý chlapec našel ve West Hamu domov. Postupně se probojoval do prvního týmu a aktuálně je ve svých 24 letech klubovou legendou. Stal se smybolem Moyesovy éry ve West Hamu. Vedl tým do boje jako kapitán a největší hvězda. Klíčový muž v defenzivě ale platný i v ofenzivě. Odehrál 245 zápasů, dal 15 gólů a 13 asistencí. Jeho posledním zápasem bylo finále Konferenční ligy v pražském Edenu, po kterém nad hlavu zvedl trofej pro vítěze. Pro The Hammers obrovský úspěch.

Nyní už se soustředí na to, kde bude hrát v nové sezóně. S největší pravděpodobností to bude Arsenal. Ten za něj West Hamu nabízí historických 110 milionů eur a jednání probíhají v oficiální rovině. Sám Rice je nakloněn setrvání v Londýně. Nikdy nehrál jinde než ve svém rodném městě. Z Arsenalu odchází Granit Xhaka, který má namířeno do Leverkusenu a Rice by skvěle zaplnil jeho místo. Mluvilo se i o Bayernu Mnichov. Ten by potřeboval někoho jako Rice do zálohy. Mluví se navíc o odchodu Kimmicha.

Aktuálně se ale do hry chystá oficiálně vstoupit další hráč v podobě Manchesteru City. Gigant z Etihad a úřadující šampion Premier League i Ligy mistrů by svůj střed pole chtěl takéž posílit a hlavně je stále nejistá budoucnost Ilkaye Gündogana. Rice je ale úplně jiný typ fotbalisty. Zřejmě by spíše zaplnil místo, které aktuálně vedle Rodriho zaplňuje John Stones a jeho povinnosti by se lehce změnili. Rice je každopádně velkou posilou pro jakýkoliv tým v Premier League a částka tomu odpovídá. Půjde o jeden z nejdražších přestupů v historii soutěže.

David Suchý / theathletic.com

Nejnovější články