Zpět na » Premier League » Luton Town si po penaltovém rozstřelu s Coventry zahraje Premier League

Premier League - Luton Town si po penaltovém rozstřelu s Coventry zahraje Premier League

Luton Town si po penaltovém rozstřelu s Coventry zahraje Premier League © iconsport.photo - Luton si zahraje Premier League

0

Líbilo se

27.05. - REVIEW Luton a Coventry. Dva celky, které byste před sezónou na postup do play-off Championship nebo dokonce do Premier League rozhodně netipovali. Přesto se spolu tyto dva malinké celky ve Wembley utkaly o to, kdo si zahraje mezi anglickou elitou a komu se navždy změní život. To se nakonec po úspěšném penaltovém rozstřelu podařilo Lutonu.

Coventry City - Luton Town 1:2 po pen.

Branky: 66. Hamer, 23. Clark

Zápas byl záležitostí dvou odlišných poločasů, která nám ale upřímně moc krásného fotbalu nenabídla. Oba týmy si byly vědomy důležitosti utkání. Přesto už ale po 6 minutách skóre za Luton otevřel Osho. Ten ale rozhodčí pro ofsajd neuznal. Jeho kolega Jordan Clark už ale ve 23. minutě úspěšný byl, když za Wilsonova záda uklidil Adebayovu přihrávku. Zvýšit Mohl Morris. Jeho ránu ale vykopl jeden z bránících hráčů a Adebayo z dorážky minul. Hodně aktivní Adebayo mohl slavit gól. Jenže opět zasáhl VAR a kvůli ruce ho neuznal.

Ve druhém poločase bylo aktivnější Coventry. V 66. minutě z toho vytěžilo gól. Semifinálový hrdina Gustavo Hamer dostal od hvězdného Viktora Gyokerese nahrávku za vápno a rozvlnil Horvathovu síť. Švédský útočník Gyokeres si mohl připsat i druhou asistenci. Jeho spoluhráč Godden ale minul branku. Druhý poločas byl naprosto rozdílný od toho prvního a po prvotní dominanci Lutonu zápasu vládlo Coventry a zejména pak už často zmiňovaný Gyokeres, kterého čeká velký přestup. Během sezóny dal 21 gólů a na 11 přihrál.

Luton Town

Z prodloužení fotbalové fanoušky bolely oči. Opravdu málo fotbalové akce, opatrná hra, nikdo nechtěl udělat chybu, časté přerušení a viditelná únava. Až samotný závěr byl akční. Do hry se podíval bývalý talent z Chelsea Jonathan Panzo a ihned po svém příchodu udělal hrubku, které pro Luton využil mladík Taylor. Ten ale při zpracování zahrál rukou a ani tento gól neplatil. Přišly tak pokutové kopy, které došly až do šesté série, kde se našel první neúspěšný střelec. Byl jím záložník Coventry Fankaty Dabo. Ten tak rozhodl o osudu Lutonu a poslal ho do Premier League.

Pro tento maličký klub je to obří úspěch, který v klubové historii nemá obdoby. Za pár let se vypracoval ze čtvrté ligy až do Premier League. Bez velkého rozpočtu a bez hvězdných hráčů. Když se podíváte na sestavu, budete znát možná jen pár hráčů, které jste mohli vídat v Premier League a to nijak výrazně. Nakamba i Drameh jsou navíc jen na hostování. Luton napsal opravdu nádherný příběh a ačkoliv bude v Premier League za obrovského outsidera, pro hráče to bude životní sezóna a Luton si už teď získal spoustu fanoušků. Tento úspěch hráči věnovali svému kapitánovi Lockyerovi, který už během 10. minuty zkolaboval přímo na hřišti.

David Suchý / theguardian.com

Nejnovější články