Zpět na » Premier League » 5 nejvlivnějších lednových přestupů v historii Premier League. Kdo měl na tým největší vliv ve zbytku sezóny?

5 nejvlivnějších lednových přestupů v historii Premier League. Kdo měl na tým největší vliv ve zbytku sezóny?

5 nejvlivnějších lednových přestupů v historii Premier League. Kdo měl na tým největší vliv ve zbytku sezóny? © iconsport.photo - Virgil van Dijk

0

Líbilo se

08.04. - Lednové přestupové okno není tak sledované jako to letní, ale pro kluby může mít klíčový význam. Pokud se podíváme do historie Premier League, je tu spousta případů, kdy hráč svým lednovým příchodem dokázal zvrátit průběh sezóny a ačkoliv se někdy třeba nedokázal prosadit natrvalo, místo v srdci fanoušků bude mít opravdu navždy. Kdo měl největší vliv po svém příchodu uprostřed sezóny?

Virgil van Dijk (Liverpool) - Když přestupoval jako obrovská opora ze Southamptonu do Liverpoolu, přestupová částka vyvolala vlnu kritiky. 84 milionů eur je obří částka, ale nizozemský obránce jí splatil do posledního centu. Během sezóny 2017/18, kdy dorazil jen naznačil, čeho bude schopný v dalších letech, kdy se zařadil mezi nejdominantnější obránce v historii soutěže. Ve zbytku sezóny přes něj neprošel jediný útočící hráč soupeře. Potřebuje to ještě nějaký další komentář? Éra Liverpoolu se rozděluje na před a po van Dijkovi.

Virgil van Dijk

Jesse Lingard (West Ham United) - V Manchesteru United nebyl potřeba a chtěl nějakou herní praxi. Proto odešel na hostování do West Hamu. A ten okamžitý přínos a vliv jaký měl na Kladiváře byl obří. Do konce sezóny dal 9 gólů, na 5 přihrál a byl zvolen hráčem měsíce Premier League. Takovou Formu jakou našel na London Stadium v životě neměl. Bohužel to vše nedopadlo dobře. West Ham se na jeho přestupu nedohodl, v Manchesteru po návratu opět moc nehrál a nyní se trápí v Nottinghamu. Ve West Hamu na něj ale nikdy nezapomenou.

Jesse Lingard

Bruno Fernandes (Manchester United) - Ve Sportingu Lisabon byl suverénně nejlepším hráčem portugalské ligy a po svém přestupu do Manchesteru United byl nejlepším hráčem Premier League. Ten obrovský vliv jaký na tým najednou měl, tomu se až nechtělo věřit. Za 14 zápasů dal 8 gólů a 7 asistencí a byl prostě famózní. Manchester našel to, co hledal a Fernandes mu zachránil sezónu. O tom, jak důležitým se pro Manchester United stal svědčí i to, že byl zvolen jeho hráčem roku, přestože přišel až v lednu. Jenže škoda, že si formu neudržel dodnes.

Bruno Fernandes

Lassana Diarra (Portsmouth) - Jméno, které trochu upadlo v zapomění, stejně jako jméno klubu, kam v roce 2008 přestupoval v Arsenalu. Dodnes ale zůstává možná nejlepším a nejdominantnějším hráčem, který kdy oblékl dres Portsmouthu. Aktuálně třetiligový klub v té sezóny vyhrál FA Cup a vděčí za to hlavně francouzskému defenzivnímu záložníkovi. Přišel za 7 milionů eur a za další rok ho Real Madrid koupil za 20 milionů. Je velká škoda, že formu jakou měl v anglickém přístavu si nedokázal nikde jinde kozistentně držet. Tehdy byl famózní.

Lassana Diarra

Papiss Cissé (Newcastle) - Papiss Cissé se stal hvězdou v bundesligovém Freiburgu. Během roku a půl dal v jeho dresu 31 gólů a tak ho v lednu 2012 koupil Newcastle. Zaplatil 12,5 milionu eur. A Cissé se zbláznil. Během pouhého půl roku Newcastle posunul na úplně jiný level. Jako prakticky neznámý hráč do Premier League vtrhl jako uragán a dovedl klub k 5. místu 13 góly ve 14 zápasech. Mělo se za to, že Senegalec Premier League zbourá. Bohužel už ale nikdy tolik gólů nedal ani za celou sezónu. Později odešel do Číny a nyní už 37letý hraje druhou ligu ve Francii.

Papiss Cissé

David Suchý / goal.com

Nejnovější články