Zpět na » Premier League » Luke Shaw se dohodl na nové smlouvě, David de Gea by měl také zůstat na Old Trafford

Luke Shaw se dohodl na nové smlouvě, David de Gea by měl také zůstat na Old Trafford

Luke Shaw se dohodl na nové smlouvě, David de Gea by měl také zůstat na Old Trafford © iconsport.photo, fotbalportal.cz - David de Gea a Luke Shaw

0

Líbilo se

31.03. - Manchester United řeší budoucnost některých svých hráčů. Aktuálně se podařilo vedení dohodnout se zástupci Luka Shawa na novém dlouhodobém kontraktu. Jeho smlouva byla v prosinci automaticky prodloužena o dalších 12 měsíců, ale nyní se zavázal na delší dobu. Brzy vyprší kontrakt Davidu de Geovi, ale i španělský gólman je v Divadle snů spokojený.

Manchester United se dohodl na nové dlouhodobé smlouvě s Lukem Shawem a pozitivní výsledek se očekává také v případě setrvání Davida de Gey na Old Trafford.

Shawova smlouva měla vypršet na konci příští sezóny poté, co klub v prosinci spustil dvanáctiměsíční prodloužení jeho kontraktu.

V této sezóně byl klíčovým členem týmu Erika ten Haga, který pod vedením nizozemského manažera vyniká na pozici levého i středního obránce.

Luke Shaw byl z kádru United vyřazen na pět zápasů po porážkách s Brightonem a Brentfordem na začátku sezony, ale od návratu do sestavy v říjnu, kdy United vyhráli 2:1 na hřišti Evertonu, nastoupil sedmadvacetiletý hráč do všech zápasů nejvyšší soutěže.

Shaw přišel do United ze Southamptonu v létě 2014 jako teenager a za klub si připsal již 248 vystoupení.

Ten Hag na páteční tiskové konferenci s potěšením konstatoval, že anglický reprezentant souhlasil s podpisem nové smlouvy.

„John (Murtough, fotbalový ředitel klubu) mě informoval až teď, takže na to musím počkat. Pokud je to pravda, jsem za to opravdu rád.“

„Určitě si ho chceme nechat, protože je to pro náš tým opravdu důležitý hráč.“

De Geova smlouva skončí letos v létě poté, co se United rozhodli neuplatnit opci.

Klub však se Španělem jedná o dohodě na nové smlouvě a dvaatřicetiletý hráč tento týden řekl Sky Sports: „Jsem tady už řadu let a rád jsem za tento klub odehrál mnoho zápasů.“

„Je skvělé být tady. Je to obrovský klub. Miluji tento klub a jsem tu opravdu šťastný.“

„V průběhu let to bylo stejné - hodně hluku kolem všeho v klubu - ale jako hráči se soustředíme jen na zápasy.“

Od loňského léta, kdy manažer Ten Hag do klubu nastoupil, je De Gea nedílnou součástí týmu, nastoupil do všech zápasů Premier League a udržel 11 čistých kont, díky čemuž španělský reprezentant na začátku této sezony překonal klubový rekord Petera Schmeichela v počtu čistých kont.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články