Zpět na » Premier League » Bukayo Saka je prvním hráčem Arsenalu od Alexise Sánchéze, který má dvojciferný počet gólů i asistencí

Premier League - Bukayo Saka je prvním hráčem Arsenalu od Alexise Sánchéze, který má dvojciferný počet gólů i asistencí

Bukayo Saka je prvním hráčem Arsenalu od Alexise Sánchéze, který má dvojciferný počet gólů i asistencí © iconsport.photo - Bukayo Saka opět zazářil

0

Líbilo se

19.03. - Bukayo Saka aktuálně patří mezi nejlepší hráče Premier League, což dokazují i jeho čísla. Ve 21 letech je nezastavitelný a jemu bude Arsenal z velké části děkovat, pokud vyhraje titul. Saka je prvním hráčem Arsenalu za posledních 6 let, který má dvouciferné číslo v kolonce gólů i asistencí. Zasloužil se o to 2 góly a 1 asistencí při výhře 4:1 nad Crystal Palace.

Bukayo Saka je hlavním hrdinou pohádky, kterou letos píše Arsenal. Odchovanec klubu, jenž se do své současné pozice musel dostávat i přes hraní na kraji obrany, který nyní vede klub za titulem, což by asi před sezónou nikdo u Arsenalu nepředpokládal. Bukayo Saka hraje výborně. Ve spolupráci se svými spoluhráči Odegaardem a Martinellim drtí obrany soupeřů a ty si s ním neví rady. Nově se dostal na tržní hodnotu 100 milionů eur a fanoušci The Gunners si neumí představit, že by bez něj tým mohl žít.

Dnes Arsenal udělal další krok za titulem v podobě výhry nad Crystal Palace 4:1. Hlavním režisérem výhry byl právě Saka. Na první branku zápasu přihrál Martinellimu, druhou po skvělé spolupráci s Whitem přidal sám a nakonec ještě dal gól na konečných 4:1. Jeho aktuální statistika tedy ukazuje, že na kontě už má 12 gólů a 10 asistencí. Je tak prvním hráčem Arsenalu za 6 let, jenž má dvojciferný počet gólů a asistencí. Naposledy to v sezóně 2016/17 dokázal Alexis Sánchéz, který ve své životní sezóně zaznamenal 24 gólů a 10 asistencí.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články