Zpět na » Premier League » Transfermarket upravil tržní hodnoty hráčů z Premier League

Premier League - Transfermarket upravil tržní hodnoty hráčů z Premier League

Transfermarket upravil tržní hodnoty hráčů z Premier League © iconsport.photo - Enzo Fernandez si se svou hodnotou hodně polepšil

0

Líbilo se

16.03. - Je před reprezentační pauzou a to znamená, že má Transfermarket prostor na úpravu hodnot hráčů. První na řadě byla Premier League. Forma se v růst hodnoty obtiskla hlavně u hráčů Arsenalu, ale také drahé posily Chelsea se dočkaly značného upgradu. Na druhé straně je spousta hráčů Liverpoolu, právě Chelsea ale třeba i Tomáš Souček.

Vítězové

Martin Odegaard - Konečně dostal to, co si zasloužil. V letošní sezóně je norský kapitán Gunners jedním z hlavních důvodů, proč Arsenal bojuje o titul a v tomto závodu zatím vede. Odegaard se role kapitána zhostil fantasticky a hraje v životní formě, což se obtisklo i na jeho číslech. Gólů dal už 10 a na dalších 6 přihrál. Střelecky tak překonal svou nejvydařenejěší sezónu z Vitesse, kdy se trefil 9x. Transfermarket ho odměnil dalšími 20 miliony do kolonky tržní hodnota. Aktuálně je s hodnotou 80 milionů eur druhým nejdražším hráčem Kanonýrů.Martin Odegaard

Marcus Rashford - Zkušený útočník, kterého ale můžeme označit za největší hráčské překvapení tohoto ročníku. Ruku na srdce, kdo po naprosto otřesné loňské sezóně čekal, že Marcus Rashford bude po mistrovství světa nejnebezpečnějším fotbalistou na světě? Nikdo nedal po katarském turnaji více gólů než on a Manchester United je na něm závislý. Hraje s obrovským sebevědomím, které vloni ztratil. Životní forma, už s osobním rekordem 26 soutěžních gólů, na kterých se jistě nezastaví a hodnota 80 milionů eur.

Marcus Rashford

Enzo Fernandez - Nejlepší mladý hráč mistrovství světa v Kataru, na kterém Argentině pomohl k vysněnému zlatu. Benfica Lisabon za něj v létě zaplatila okolo 16 milionů eur a za půl roku ho do Chelsea pouštěla za 121 milionů. Nezanedbatelná procenta z částky šla i do River Plate, ale i tak to byl geniální obchod. Už i v Chelsea ukázal svůj obří potenciál, ale i to, že prostoru na zlepšení má stále dost. Ze všech hráčů si s hodnotou polepšil nejvíce. Zde ale podobně jako třeba u Mudryka, který si také polepšil o značnou částku, mluvíme o zásluhách ze samotné přestupové částky, nikoliv z formy.

Poražení

Tomáš Souček - Od jeho příchodu ze Slavie se změnilo vnímání na českou ligu i celý český fotbal. Souček a později Coufal očarovali West Ham i celou Premier League. Jenže kouzlo nějak opadlo a najednou se oba dva musejí smířit s kritikou, která přicházela už i v loňské sezóně. Ani Souček už není nedotknutelnou postavou a vypadá to, že ani jeho sebevědomí už není tak vysoké, jaké bylo a díky němuž byl nezastavitelným strojem. S hodnotou šel dolů poprvé za takřka 3 roky. Stále ale mluvíme o 35 milionech euro.

Tomáš Souček

Mohamed Salah - V první polovině minulé sezóny se mluvilo o Zlatém míči. Salah byl nezastavitelný a nikdo na světě neměl větší formu než egyptský faraon. Jenže se vše zadrhlo po neúspěšném africkém šampionátu. Salah, který si dovolil věci, co nikdo jiný už tu nebyl. Volí alibistická řešení, nic překvapivého a odvážného, prostě je poloviční, ačkoliv čísla má stále skvělá. V letošní sezóně se trefil už 22x. Je tedy divné, že někoho, kdo dá tolik gólů, hodnotíme negativně, ale je to plně po právu. Salah je aktuálně na částce 70 milionů eur.Mohamed Salah

Marc Cucurella - Ben Chilwell věčně na ošetřovně, Cucurella s velkou formou a navíc se schopností zahrát i uprostřed obrany. Chelsea za odchovance Barcelony zaplatila šílených 65 milionů eur. První polovina sezóny byla z jeho strany katastrofická a přestože jeho poslední výkony nesou známky zlepšení, což ukázal i v odvetě s Dortmundem, downgradu se nevyhnul a byl největší ze všech hráčů v Premier League. Jeho aktuální hodnota je 40 milionů eur a s cenovkou dolů šel poprvé od roku 2020, kdy ještě válel za Getafe.

Marc Cucurella

David Suchý / transfermarkt.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články