Zpět na » Premier League » Hráči Tottenhamu chtějí návrat Pochettina

Premier League - Hráči Tottenhamu chtějí návrat Pochettina

Hráči Tottenhamu chtějí návrat Pochettina © iconsport.com - Vrátí se "Poch" do Tottenhamu?

1

Líbilo se

10.03. - I přes nešťastný konec je Mauricio Pochettino klubovou ikonou Tottenhamu. Je to trenér, který Tottenham přebudoval a udělal z něj jedno z vedoucích mužstev Premier League. To on udělal hvězdu z Harryho Kanea a Sona. To on klub dovedl do finále Ligy mistrů. Se svými bývalými svěřenci je stále v kontaktu a podle britských médií ho přemlouvají k velkému letnímu návratu.

Mauricio Pochettino má za sebou poměrně slušnou hráčskou kariéru, ve které dělal kapitána třeba v PSG. Známější je ale zřejmě jako trenér. Poměrně slušné jméno si udělal už v Espanyolu Barcelona, ale opravdovou trenérskou hvězdou se stal až v Anglii. Nejdříve nastartoval Southampton a v roce 2014 se přesunul do Tottenhamu, kde se stal strůjcem moderní zlaté éry klubu. Tottenham bojoval o titul, dostal se do finále Ligy mistrů a Mauricio Pochettino se stal nesmrtelným, přestože trofej nezískal. Po neuspokojivých výsledcích v roce 2019 skončil a přišel José Mourinho.

Od jeho konce se kromě Mourinha v Tottenhamu objevili další dva trenéři. Byl tu Nuno Espirito Santo, jehož angažmá skočilo propadákem a aktuálně je u kormidla Antonio Conte. Tomu ale v létě končí smlouva a pocity z něj jsou smíšené. Tottenham prakticky nikam neposunul. Na jeho hru se příliš hezky nedívá, ale že by to neslo nějaké sladké ovoce, to ne. Kontrakt tedy zřejmě neprodlouží a je otázkou, kdo Tottenham převezme. Zmiňoval se třeba Thomas Frank z Brentfordu nebo Marco Silva z Fulhamu.

Mauricio Pochettino

Jenže právě ti nejzkušenější hráči jako jsou Harry Kane, Heung-Min Son, Hugo Lloris a další, kteří Pochettinovu éru zažili, mají favorita jasného. Je jím právě Pochettino, který je bez angažmá od svého vyhazovu z PSG, který přišel v létě. Jeho bývalí hráči údajně přemlouvají argentinského kouče k návratu a doufají, že s jeho příchodem by zase přišly na dosah trofeje. Jenže jak všichni víme, takhle to ve fotbale úplně nefunguje a konečné slovo o tom, kdo bude novým manažerem nemají ani hráči, ani sám trenér. Dostane Pochettino od Levyho druhou šanci?

David Suchý / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články