Zpět na » Premier League » Victor Osimhen, cíl Manchesteru United, říká: Chci si splnit sen, chci do Premier League

Victor Osimhen, cíl Manchesteru United, říká: Chci si splnit sen, chci do Premier League

Victor Osimhen, cíl Manchesteru United, říká: Chci si splnit sen, chci do Premier League © footballtransfers.com, fotbalportal.cz - Osimhen chce do Premier League

0

Líbilo se

07.03. - Bude to na letním přestupovém trhu velmi žhavé zboží. Je velmi blízko k tomu, aby poprvé od dob božského Diega Maradony dovedl Neapol k mistrovskému titulu. Je pořádně rozjetý. V Serii A nashromáždil už 19 gólů v 21 zápasech této sezóny. Victor Osimhen míří mezi fotbalovou smetánku a svou kariéru by chtěl posunout - sní o přesunu do Premier League.

Neapol vede italskou ligu o 15 bodů před druhým Interem. Jde si tvrdě za svým prvním titulem od roku 1990, kdy si celou Itálii znovu podmanil Diego Maradona.

Hlavní postavou současného kádru Partenopei je čtyřiadvacetiletý nigérijský útočník Victor Osimhen. Ten má v této sezóně Serie A na kontě už 19 gólů. Táhne svůj tým i v Lize mistrů, ve které je Neapol blízko čtvrtfinále.

Díky těmto výkonům si získal obdivovatele po celé Evropě a mezi potenciálními zájemci o jeho služby je i Manchester United, až se otevře letní přestupové okno. Svěřenci Erika ten Haga již připravili půdu pro jeho podpis.

V pátečním rozhovoru s novináři po překvapivé porážce 1:0 s Laziem Osimhen pouze vzbudil zájem všech klubů z anglické nejvyšší soutěže, když přiznal, že touží hrát v Premier League.

„Myslím, že hrát v jedné z pěti nejlepších lig na světě je pro mě úžasný pocit,“ řekl poté, co byl italskou Asociací zahraničního tisku vyhlášen nejlepším zahraničním sportovcem roku.

„Spousta lidí na celém světě považuje Premier League za nejlepší a nejsilnější ligu, ale já teď hraji v jedné z nejlepších lig na světě, kterou je italská Serie A.“

„Tvrdě pracuji na tom, abych si splnil svůj sen a jednou si zahrál Premier League, ale jak jsem řekl, je to proces a já chci jen pokračovat v tomto tempu a nadále se mi dařit.“

Manchester United po prosincovém odchodu Cristiana Ronalda bude v létě hledat útočníka, protože Wout Weghorst by se měl po sezóně vrátit z hostování do Burnley.

Reportérka Sky Sports News Melissa Reddyová tvrdí, že je velký zájem o útočníka Tottenhamu Harryho Kanea, kterému v červenci bude zbývat ze smlouvy se Spurs posledních 12 měsíců, ale také uvádí, že Osimhenův věk lépe odpovídá profilu hráče, kterého chtějí United podepsat.

Řekla: „Existují zřejmé důvody, proč Manchester United touží po Harrym Kaneovi - v neposlední řadě oživení útočné chemie mezi ním a Christianem Eriksenem. V ideálním případě, United by chtěli mladšího útočníka. Osimhen je ideální volnou.“

Zájem Premier League o Osimhena předcházel jeho přestupu do Neapole. Sky Sports informovalo, že Liverpool, Tottenham a Chelsea sledovaly postup tehdejšího útočníka Lille již v roce 2019.

V Ligue 1 strávil pouze jeden rok, ale sezona s 18 góly stačila k tomu, aby přesvědčil Neapol, aby se rozloučila s částkou až 80 milionů eur (71 milionů liber) a přivedla ho do Serie A.

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články