Zpět na » Premier League » Liverpool je údajně v kontaktu s Masonem Mountem

Premier League - Liverpool je údajně v kontaktu s Masonem Mountem

Liverpool je údajně v kontaktu s Masonem Mountem © jerseyeveningpost.com - Masoun Mount by mohl zamířit do Liverpoolu

0

Líbilo se

12.02. - Mason Mount je hráčem Chelsea už od svých brzkých let. Vyletěl pořádně pod Frankem Lampardem a stal se jednou z opor. Jenže není konzistentní a neroste tak, jak by si na Stamford Bridge představovali. S příchodem Nkunkua to bude mít těžké. I proto by mu laso mohl hodit Liverpool, který už je s Mountem podle některých novinářů v kontaktu.

Když přicházel do Chelsea, bylo Mountovi pouhých 6 let. Prošel všemi mládežnickými kategoriemi a poprvé se mezi dospělé dostal v nizozemském Vitesse. Jako 18 letý dal na hostování v Eredivisie 14 gólů a 9 asistencí. Skvělou sezónu prožil i v Derby County, kde se poprvé setkal s Frankem Lampardem. Po sezóně se vrátil z hostování a s sebou vzal i Lamparda, který z něj udělal jednu z hvězd The Blues. Od té doby odehrál 189 zápasů, 33 gólů dal a na 37 jich nahrál. Letošní sezóna je pro něj ale zatím tou nejhorší.

Čísla nemá v Chelsea nikdo a Mount také ne. V Premier League dal 3 góly a na další 2 i asistoval. Toď vše. I 3 góly z něj ale dělají třetího nejlepšího střelce The Blues. Vedení ale posiluje a již je jisté, že v létě přijde nejepší hráč Bundesligy Christopher Nkunku a Mount dost možná nebude mít místo. Chelsea zřejmě bude muset prodávat a vedle Aubameyanga, Pulisica a zřejmě i Ziyeche bude na seznamu uvolněných i Mount, který má aktuálně hodnotu až 75 milionů eur. Kluby to tedy nebudou mít levné.

Podle některých novinářů už má být Mount v kontaktu s Liverpoolem, který na léto chystá velkou obměnu kádru. Z Anfield Road by měla odejít spousta hráčů, kteří na klub takové velikosti zkrátka nemají. Mluvíme třeba o Keitovi nebo Oxlade-Chamberlainovi. Přestupovou prioritou by měl být Jude Bellingham, ale vedení by zřejmě nemělo být ani proti Mountovi. Jak už jsem ale zmiňoval, jeho hodnota je 75 milionů eur, a tak by bylo otázné, kolik by Chelsea požadovala. Smlouva mu končí v létě 2024, takže by se mělo výrazně zlevnit, ale částka to i tak nebude malá.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Lamoprd - 12.02. Odpovědět

Smajlík 2

Lamoprd
Nejnovější články