Zpět na » Premier League » Chelsea může pro Ligu mistrů zaregistrovat jen 3 ze svých šesti nových hráčů. Koho vybere?

Chelsea může pro Ligu mistrů zaregistrovat jen 3 ze svých šesti nových hráčů. Koho vybere?

Chelsea může pro Ligu mistrů zaregistrovat jen 3 ze svých šesti nových hráčů. Koho vybere? © skysports.com, fotbalportal.cz - Koho Chelsea zaregistruje?

1

Líbilo se

02.02. - NEPŘEHLÉDNĚTE Chelsea má po lednové přestupové horečce problém s registrací. Podle pravidel UEFA mohou být pro vyřazovací fázi Ligy mistrů zaregistrováni pouze tři noví hráči - Chelsea přivedla celkem osm nových tváří. Termín pro registraci UEFA vyprší ve čtvrtek 2. února ve 23:00. Tedy dnes. Blues už moc času nemají. Koho tedy vyberou?

Chelsea prožila velmi plodné lednové přestupové období, ale její zimní utrácení přineslo Blues problém s registrací do Ligy mistrů.

Chelsea smí zaregistrovat maximálně tři nové hráče pro vyřazovací fáze Ligy mistrů, než se 15. února utká s Borussií Dortmund v osmifinále.

Problémem pro Chelsea je, že v lednu podepsala osm nových hráčů.

Kluby musí UEFA informovat o požadovaných změnách v sestavě do čtvrtka 2. února do 23:00. Tento termín nelze prodloužit. UEFA zveřejní úplný seznam hráčů a hráček, jakmile je schválí.

sdsgd(zdroj: skysports.com)

Tři nově registrovaní hráči mohou v této sezóně hrát za jiný klub v evropských soutěžích, takže vázanost pohárem pro vyřazovací fáze nepřipadá u žádného z hráčů v úvahu.

Všechny kluby jsou omezeny pětadvacetičlenným kádrem a Chelsea ve skupinové fázi využila 24 hráčů, přičemž pouze jeden z nich - Jorginho - klub v lednovém přestupovém okně opustil.

Z osmi nových hráčů, které Chelsea minulý měsíc podepsala, zůstává Malo Gusto na hostování v Lyonu a Andrey Santos čeká na pracovní povolení.

Graham Potter tak stojí před dilematem, zda z tohoto seznamu šesti hráčů vybrat tři do týmu pro Ligu mistrů:

Enzo Fernández, Mykhailo Mudryk, Joao Félix, Benoit Badiashile, David Datro Fofana, Noni Madueke.

Mezitím mohou být všichni noví hráči zapsáni do sestavy Chelsea v Premier League, protože neexistuje žádné omezení, kolik změn mohou týmy udělat.

Nicméně existuje limit 25 hráčů, takže někteří ze současného týmu Chelsea by mohli uvolnit místo pro nové příchozí. Ve čtvrtek také vyprší termín pro registraci v Premier League.

Případné zapojení každého z hráčů Chelsea.

Enzo Fernández

Nejpravděpodobnějším novým hráčem, který bude zařazen, je rekordní podpis Fernándeze, který přišel za 105 milionů liber v den uzávěrky přestupů. Jednoduše řečeno, nemůžete utratit tolik peněz za hráče a nevyužít ho v Lize mistrů.

Jen si představte, jak by se vítěz mistrovství světa tvářil, kdyby mu nový manažer Graham Potter jen pár hodin po příchodu do západního Londýna řekl, že nemůže hrát v nejlepší evropské soutěži!

Mezitím ztráta Jorginho do Arsenalu ve stejný den znamená, že Chelsea má záložníky, kteří mohou hrát v této hluboké roli. Dokonce i s Rubenem Loftus-Cheekem, Conorem Gallagherem, Masonem Mountem a Mateem Kovačičen na výběr, se dá očekávat, že Fernández bude registrován.

sfs(zdroj: premierleague.com)

Mykhailo Mudryk

Tlak na Pottera, aby ukrajinského křídelníka za 88 milionů liber zařadil do sestavy pro Ligu mistrů, vyvolává i jeho cena. V krátkém debutovém vystoupení proti Liverpoolu Mudryk ukázal, že na nejvyšší fotbalovou úroveň patří.

Mezitím se útočník představil za Šachtar Doněck ve skupinové fázi Ligy mistrů a třikrát skóroval, takže je dalším hráčem, který má velkou šanci, že si ho Chelsea vybere.

sgdgsds(zdroj: skysports.com)

Joao Félix

Zde nastává dilema. Co uděláte s Joaem Félixem?

Se sedmi góly ve 27 vystoupeních v Lize mistrů přináší portugalský útočník dostatek zkušeností, aby byl v soutěži užitečnou volbou.

Neexistuje však žádná záruka, že Felix bude na Stamford Bridge působit i v příští sezoně - měla by tedy být upřednostněna jeho zkušenost před jiným mladým hráčem, který tam bude působit v příštích letech?

Navíc, pokud bude Mudryk zaregistrován - potřebuje Chelsea dalšího útočníka v útočné síle, která zahrnuje Raheema Sterlinga, Pierra-Emericka Aubameyanga a Kaie Havertze?

Jak již bylo řečeno, druhá strana mince ukazuje, že Chelsea může mít Félixe jen na krátkou dobu, takže by ho mohla využít co nejvíce.

afass(zdroj: skysports.com)

Benoit Badiashile

Nezapomínejte na to, co může středopolař Badiashile přinést, zejména při pohledu na jeho první dva výjezdy za Chelsea od jeho příchodu z Monaka za 35 milionů liber.

Jednadvacetiletý hráč zatím nastoupil ke dvěma zápasům Premier League a Chelsea v obou z nich udržela čisté konto. Je to sice malý vzorek, ale zadní řada Chelsea vypadá s mladým obráncem o něco organizovaněji.

Badiashile bude pravděpodobně argumentovat tím, že zařazení jeho, Fernándeze a jednoho z Mudryka a Félixe znamená, že Chelsea doplňuje svůj kádr pro Ligu mistrů o obránce, záložníka a útočníka, čímž získává novou páteř do svých řad.

Je však lákadlo v podobě zařazení tří výše zmíněných hráčů pro Pottera příliš velké? Kalidou Koulibaly, Wesley Fofana, Thiago Silva, Trevoh Chalobah, Marc Cucurella a Cesar Azpilicueta jsou schopni hrát se třemi záložníky, a tak se Badiashile dívá na spoustu konkurentů ve středu zálohy.

wfsg(zdroj: skysports.com)

Noni Madueke

Příchod Maduekeho z PSV Eindhoven je hodně pozitivní, protože dvacetiletý hráč umí na křídelních pozicích udělat škodu každé obraně.

Anglického reprezentanta do 21 let však zklamalo to, že dosud neodehrál žádný zápas v Lize mistrů - a vzhledem k tomu, že jako alternativní varianty se nabízejí Mudryk a Félix, vypadá Madueke jako jeden z hráčů, kteří budou minimálně v této sezoně chybět.

sgsdgds(zdroj: skysports.com)

David Datro Fofana

Fofana byl prvním lednovým příchodem Chelsea v tomto okně, ale jeho omezené výkony od podpisu smlouvy v Chelsea v prvním týdnu roku znamenají, že bude také vynechán.

Tento útočník ještě nezažil svůj debut v Premier League, přestože byl nominován do třech zápasů a s třemi útočníky před ním v pořadí se jeho účast v Lize mistrů zdá být téměř nemožná.

sgsds(zdroj: goal.com)

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články