Zpět na » Premier League » Joao Félix debutoval za Chelsea. Po necelé hodině byl za ostrý zákrok vyloučen

Premier League - Joao Félix debutoval za Chelsea. Po necelé hodině byl za ostrý zákrok vyloučen

Joao Félix debutoval za Chelsea. Po necelé hodině byl za ostrý zákrok vyloučen © sportsmole.co.uk - Joao Félix byl za tento faul při svém debutu vyloučen

0

Líbilo se

13.01. - Hráč za 127 milionů eur, jeden z vůbec nejdražších přestupů v celé fotbalové historii. Jenže v Atléticu Joao Félixovi nešlo vše podle jeho plánu, ale ze svého talentu a umu nic neztratil. Odešel na hostování do Chelsea a okamžitě po svém představení ho trenér Potter dal rovnou do základní sestavy proti Fulhamu. Fanoušky The Blues ale nepotěšil. Nechal se vyloučit a Chelsea prohrála.

Chelsea se nebojí pod novým majitelem spousty příchodů. Joao Félix je již třetí novou akvizicí The Blues v tomto přestupovém okně. Kromě tohoto hostování dotáhla i přestupy mladíků Davida Datra Fofany a Andreye Santose z Brazílie. Jejich příchody na Stamford Bridge ale rozhodně nelákají takovou pozornost jako ten Félixův. Hráč za 127 milionů eur, který chce restartovat svou kariéru v týmu, který je pod dekou, absolutně se mu nedaří a je terčem velké kritiky.

Hned v zápase proti Fulhamu ho trenér Graham Potter, který jistě cítí, že jeho pozice není z nejpevnějších, poslal do základní sestavy po boku Kaie Havertze na špici útoku. Ani jeden z hráčů není typickým hrotovým útočníkem a tak to na hřišti opět i vypadalo. Skóre otevřel skvěle hrající Willian za Fulham a po změně stran srovnal kritizovaný Koulibaly.

Félix byl vyloučen

Pak přišel onen moment, který bude navždy spojen s debutem Joaa Félixe v dresu Chelsea. A nebude se mluvit o jeho velké aktivitě, skvělé práci s míčem, chuti hrát a bojovat, nebo minimálně dvou spálených gólovkách. Celý zápas si Félixe hlídal Kenny Tete, a to častokrát za hranicí pravidel. Jednou Félixovi k Tetemu utekl balón a Portugalec se rozhodl, že to svému protihráči oplatí a hodně ostře do něj zajel se zvednutou nohou. Nemohlo následovat nic jiného, než červená karta. Uvidíme, zda Félix svou reputaci napraví. Po vyloučení se trefil Carlos Vinícius a Fulham bral 3 body.

David Suchý / sportsmole.co.uk

Nejnovější články