Zpět na » Premier League » Chelsea uzavřela rekordní posilu: Z Benficy přivádí Enzo Fernandeze

Chelsea uzavřela rekordní posilu: Z Benficy přivádí Enzo Fernandeze

Chelsea uzavřela rekordní posilu: Z Benficy přivádí Enzo Fernandeze © skysports.com - Enzo Fernandez je další posilou Chelsea

1

Líbilo se

01.02. - Chelsea na závěr zimního přestupového okna podepsala smlouvu se záložníkem Enzo Fernandezem z Benficy za 106,8 milionů liber. Celková částka za přestup překonává 100 milionů liber, které Manchester City utratil před rokem a půl za Jacka Grealishe. Příchod dvaadvacetiletého Argentince na Stamford Bridge je proto rekordním přestupem do Premier League.

Dvaadvacetiletý argentinský záložník, Enzo Fernandez, se v samotném závěru zimního přestupového okna stal posilou londýnské Chelsea. Na Stamford Bridge podepsal smlouvu na osm a půl roku s platem ve výši 10 milionů liber za sezónu.

Last minute posila je rekordním přestupem pro anglickou fotbalovou ligu. Částka 106,8 milionu liber, kterou Chelsea vyplatí Benfice, překonává přestup Grealishe z Aston Villy do Manchesteru City (100 milionů liber), Romela Lukaka z Interu do Chelsea (97,5 milionů liber) a z Evertonu do Manchesteru United (90 milionů liber), Paula Pogby z Juventusu do Manchesteru United (89 milionů liber) a Mudryka z Doněcku do Chelsea (88,5 milionů liber)

Chelsea o přestupu argentinského Mistra světa jednala během ledna, ale portugalský klub odmítl zprvu zcela jednat, pokud zájemci nebudou ochotni zaplatit výstupní klauzuli ve výši 120 milionů eur. Poslední překážka mezi oběma kluby tak padla až večer posledního dne přestupového okna, kdy Chelsea souhlasila s tím, že částku uhradí. První splátku ve výši 30 milionů liber zaplatí Benfice obratem, zbytek částky poukáže v dalších pěti splátkách.

Enzo Fernandez byl vynechán ze sestavy Benficy pro úterní zápas proti Arouce, poté co se ještě v Portugalsku podrobil lékařské prohlídce. Do Velké Británie pak odcestoval ve středu ráno soukromým letem.

V londýnském klubu pomůže Enzo Fernandez nahradit italského záložníka Jorginha, který v den uzávěrky zimního trhu přestoupil za 12 milionů liber do Arsenalu. Fernandezovy vlastnosti jasně ukazují, jak Chelsea může pomoci. Stále je teprve v polovině své první sezóny v Benfice, ale už nasbíral druhý největší počet asistenci v lize a vytvořil třicet šancí pro své spoluhráče. Některé z nich byly obzvláště úžasné a pas pro Goncala Ramose proti Sportingu byl asi nejlepší z nich.

Právě kvůli tomuto hernímu potenciálu se o něj loni v létě zajímaly Manchester City a Real Madrid, než se argentinský reprezentant rozhodl pro přestup do Lisabonu. Na podzim pak svůj potenciál předvedl světovému publiku na Mistrovství světa v Kataru a přestup do špičkového klubu se dal očekávat.

Pokud by Chelsea chtěla hrát na dva středové záložníky, bude Fernandez i v tom případě nejlepší variantou. Už v Benfice převzal zodpovědnost bez míče a podle potřeby pravidelně nastupoval v roli špílmachra. Patřil k nejlepším stoperům ligy a jen deset hráčů v celé divizi vybojovalo ve středu hřiště více míčů zpět než argentinský mladík.

Andrea Suttnerová / skysport.com

Nejnovější články