Zpět na » Premier League » Arsenal má nový cíl v Serii A, zaměří se na Chiesu

Arsenal má nový cíl v Serii A, zaměří se na Chiesu

Arsenal má nový cíl v Serii A, zaměří se na Chiesu © Old Juve - Vyzkouší si Chiesa poprvé v kariéře zahraniční angažmá?

1

Líbilo se

26.01. - Kanonýři zbrojí před vydatnou jarní částí sezóny, kdy je podle všeho čeká bitva o titul v Premier League a zápasy i na dalších frontách. Během ledna už upekli přestupy Leandra Trossarda z Brightonu a Jakuba Kiwiora, který předtím hrával za Spezii, nicméně Arsenal se již připravuje také na letní transferové okno. V něm se údajně pokusí zlákat italského reprezentanta Federica Chiesu.

Fanoušci tradičního anglického mužstva si užívají ročník, jaký už velmi dlouho nezažili. Rozjeté mužstvo pod vedením manažera Mikela Artety míří na ty nejvyšší příčky, zdaleka ale ještě nemá zajištěný úspěch. Také proto jistě příznivce potěšila aktivita klubového vedení na hráčském trhu.

Arsenal se podle dostupných informací ještě pokusí ve zbývajících dnech tohoto přestupního období dotáhnout příchod středního záložníka. Konkrétně se zmiňují Amadou Onana a Martín Zubimendi. Lukrativnější nákupy si nicméně schovává až na léto.

Jedním z přestupních cílů se prý po sezóně stane již zmiňovaný Chiesa, jenž momentálně obléká barvy Juventusu. Stále teprve 25leté pravé křídlo sice promarodilo většinu uplynulého kalendářního roku s přetrženým vazem v koleni, trenér Massimiliano Allegri s ním už ale znovu může počítat. Na severu Londýna by nadále zkvalitnil kádr, jemuž místy schází více alternativ na několika postech.

Potenciálnímu přestupu by mohl výrazně dopomoct odečet 15 bodů v ligové tabulce, který musel Juventus Turín přijmout jako disciplinární trest. Stará dáma se tak bude jen horko těžko prát o pohárovou účast a prodejem Chiesy, jehož tržní cena činí 60 miliónů euro, by si mohla výrazně ulehčit.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, calciomercato.com

Nejnovější články