Zpět na » Premier League » Vězeň Aubameyang. Kvůli regulím FIFA již nemůže hrát za jiný klub

Premier League - Vězeň Aubameyang. Kvůli regulím FIFA již nemůže hrát za jiný klub

Vězeň Aubameyang. Kvůli regulím FIFA již nemůže hrát za jiný klub © football.london - Aubameyang už letos za jiný klub než je Chelsea nastoupit nemůže

0

Líbilo se

11.01. - Pierre-Emerick Aubameyang se trápí. V Chelsea nehraje dobře, nedaří se klubu a nevypadá to, že by se s ním měli věci měnit k lepšímu. I proto vyplavaly na veřejnost spekulace o tom, že by mohl posílit Atlético Madrid. To sice může, ale na první start by musel čekat do dalšího ročníku. Dle pravidel FIFA totiž nemůžete během sezóny nastoupit za více než 2 kluby.

Sledovat Aubameyangův pád je smutné. Zářil v Saint-Etienne, obrovskou hvězdou se stal v Borussii Dortmund, kde v Bundeslize konkuroval i Lewandowskimu, a dařilo se mu i v Arsenalu. Patřil mezi nejnebezpečnější hráče Premier League a stal se dokonce jejím nejlepším střelcem. Na Emirates si pod sebou ale větev uřízl sám. Zlé výkony a jeho chování zapříčinily de facto vyhazov. Půlrok v Barceloně byl výborný, ale v dalších plánech už nebyl. Proto si ho pod křídla vzal jeho bývalý trenér Tuchel v Chelsea. Ten už ale v klubu není a Aubameyang se trápí.

S příchodem Félixe se začaly objevovat spekulace o tom, že by se mohl stát novou posilou Atlética Madrid, které by rozhodně rozšíření útočných možností potřebovalo. Ale Aubameyang je ve fotbalovém vězení. Pokud chce odejít, může, ale zahrát si bude moci až v další sezóně. To vše díky 9 minutám, které za Barcelonu odehrál v prvním kole La Ligy proti Vallecanu. Pravidla FIFA totiž říkají, že hráč během jedné sezóny nemůže v soutežním zápase reprezentovat více než dva kluby. Atlético tak zřejmě musí hledat jinde. To stejné by ale mělo platit o případném hostování Datra Fofany, jelikož hrál za Molde a nastoupil i za Chelsea. Další konkurence pro Gaboňana.

David Suchý / twitter.com

Nejnovější články