Zpět na » Premier League » Vladimír Coufal je blízko konce ve West Hamu. Zájem o něj má Leverkusen

Vladimír Coufal je blízko konce ve West Hamu. Zájem o něj má Leverkusen

Vladimír Coufal je blízko konce ve West Hamu. Zájem o něj má Leverkusen © soccerzz.com - Doplní Coufal Hložka se Schickem v Leverkusenu?

0

Líbilo se

15.12. - Po první sezóně Vladimíra Coufala ve West Hamu se zdálo být v Londýně všedchno sluncem zalité. Jenže výkonnost mu klesla a výsledkem je to, že 30 letý český reprezentant přišel o své místo v základní sestavě a možností tak pro něj může být odchod. A z jedné "české" destinace do druhé? Zájem o něj má údajně Bayer Leverkusen.

Vladimír Coufal je odchovancem ostravského Baníku, ale klíčové angažmá pro jeho kariéru bylo to ve Slovanu Liberec, kam v roce 2012 přišel ještě jako mladý kluk s prakticky nulovými zkušenostmi. Pod Ještědem se vypracoval v jednoho z nejlepších ligových krajních obránců a v roce 2018 si ho už jako českého reprezentanta do Slavie vytáhl Jindřich Trpišovský. Pod jeho vedením odehrál Coufal 2 skvělé sezóny a přestoupil rovnou do Premier League, kde si ho za 6 milionů eur vybral West Ham.

Během své první sezóny v Londýně vypadal, jako kdyby nejtěžší soutěž světa hrál už několik let. Bez jakéhokoliv přehánění patřil mezi vůbec nejlepší pravé obránce v Anglii. Připsal si fantastických 7 asistencí. Během minulé sezóny už šly jeho výkony dolů, Už nevynechal pouze 4 zápasy, ale rovnou 10. A letošní sezóna? Zatím pouze 9 zápasů. West Ham je ochotný ho prodat a navíc už přivedl jeho budoucí náhradu. Od ledna bude k dispozici brazilský mladík Luizao.

Podle anglických médií je jedním z hlavních zájemců o odchovance Baníku Bayer Leverkusen. Tam jak víme působí již dva češi Adam Hložek a Patrik Schick. Klubu se letos vůbec nedaří a Coufalovi zkušenosti by mohly poměrně mladému týmu pomoci. Na jeho postu ale hraje Jeremie Frimpong. Nizozemský mladík by Coufala do sestavy určitě nepustil a tak bude muset čekat na jeho odchod, který je čím dál blíže.

David Suchý / skysports.com

Nejnovější články