Zpět na » Premier League » Další operace kolene a 3 měsíce pauzy pro Luise Díaze

Premier League - Další operace kolene a 3 měsíce pauzy pro Luise Díaze

Další operace kolene a 3 měsíce pauzy pro Luise Díaze © demieres-nouvelles.com - Luise Díaze čeká další dlouhá pauza

1

Líbilo se

13.12. - Když opouštěl 9.10 hřiště ještě během první půle zápasu s Arsenalem, nikdo nečekal, jak dlouhá pauza pro Luise Díaze doopravdy bude. Kolumbijská hvězda se měla po svétovém šampionátu vrátit a dokonce začala s Liverpoolem přípravu v Dubaji. Zdravotní problémy přetrvávaly a Díaze čeká další operace a 3 měsíce vynucené pauzy. Pro něj i pro Liverpool citelná ztráta.

To, jak se Luis Díaz na Anfield Road uvedl asi nikdo nečekal. Okamžitě po svém loňském příchodu uhranul fanoušky slavného celku z Merseyside. Jeho agresivita, zápal a neskutečný talent byly pro soupeře těžkým oříškem. Za 13 zápasů v Premier League dal zázrak z Porta 4 góly a 3 asistence. Možná to nejsou vysoká čísla, ale přínos byl opravdu obří. Patřil mezi nejlepší hráče druhé poloviny sezóny. The Reds pomohl i do finále Ligy mistrů.

Tato sezóna měla být jeho a nejdříve to tak vypadalo. Prakticky skoro jediný hráč Liverpoolu, který naplňoval to, co se od něj očekávalo byl právě Díaz. Mimo byl Salah, Van Dijk, Alexander-Arnold a zatím úplně nepřesvědčil ani Núńez, který se stane nejdražší posilou v historii klubu. Díaz táhl Liverpool k bodům, když toho nikdo jiný kromě Firmina nebyl schopen. V 8 zápasech dal 3 góly a na 2 přihrál. Výborně hrál i v Lize Mistrů.

Jenže přišel zápas s Arsenalem. Nejdříve přihrál Núňezovi na srovnávací gól, ale ve 42. minutě musel hřiště opustit se zraněným kolenem. Prohra s lídrem pak bolela o to víc, že diagnóza nebyla vůbec dobrá. 25letý křídelník bude Kloppovi chybět 2 měsíce. Během nich týmu opravdu znatelně chyběl. Formu si alespoň zlepšíl Salah i Núňez. Díaz se zapojil do přípravy v Dubaji, jenže prakticky ihned se od týmu odpojil s tím, že bolest v koleni přetrvává. Nová diagnóza říká, že potřebuje další operaci a bude mimo další 3 měsíce.

Marodka to je specialita Liverpoolu. Není jediný zápas, kdy by měl Jürgen Klopp k dispozici všechny hráče základní sestavy a většinou nechybí jen jedna opora. Otázkou je, čím to je. Je to prostě smůla, nebo má zdravotnický personál Liverpoolu velké a fatální rezervy? Mimo je i Diogo Jota, jenž kvůli zranění přišel i o světový šampionát a svou životní šanci. Obránci a záložnící to je také kapitola sama pro sebe. Dlouhodobě je zraněný záložník Arthur, který si od příchodu zahrál pouze 14 minut s Neapolí. Doposud byl mimo i Naby Keita a Curtis Jones. I s nimi je záloha slabá stránka The Reds, natož bez nich.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články