Zpět na » Premier League » Wolverhampton má spadeno na brazilskou dvojici z Atlética Madrid

Wolverhampton má spadeno na brazilskou dvojici z Atlética Madrid

Wolverhampton má spadeno na brazilskou dvojici z Atlética Madrid © demieres-nouvelles.com - Matheus Cunha je blízko přestupu do Premier League

0

Líbilo se

09.12. - Již za necelý měsíc začne přestupové okno a vedle prospektů z právě probíhajícího MS v Kataru se bude jednat o přestupech hráčů, kteří ve svých klubech nedostávají tolik prostoru, kolik by se jim líbilo. I toho chce využít trenér Wolves Julen Lopetegui, který plánuje svůj tým posilnit o Brazilce z Atlética Madrid Matheuse Cunhu a Felipeho.

Wolverhamptonu se v letošní sezóně vůbec nedaří a odnesl to i trenér Bruno Lage, který přišel o místo. Nahradil ho Španěl Julen Lopetegui, který zase neustál katastrofické výkony Sevilly. Neměl šanci si vybrat tým podle svých osobních představ a ideálů a tak je pro něj zimní přestupové okno klíčové. Poslední tým Premier League nejspíše bude na trhu velmi aktivní. První posily má vyhlídlé v Atléticu Madrid.

Tou první je Matheus Cunha, který má pomoct s ofenzívou. To je velký problém Wolves. Raúl Jimenéz, ačkoliv má velké jméno, už zkrátka není hráč, který vám přinese parádní umístění. Hvězdná posila Guedes se zatím neprosadila, Kalajdžič kvůli zranění odehrál 1 zápas, křídla jsou bez čísel a ofenzivě moc nepomohl ani příchod Diega Costy.

Jenže ani Cunha nemá v posledních sezónách kdovíjaká čísla. Do Atlética přišel v létě 2021. Během první sezóny dal 6 gólů a na 4 přihrál. Letos to je 0+2. Ačkoliv si ho Simeone z Herthy Berlín osobně vyžádal, letos hrál od začátku v La Lize jen dvakrát. Jinak je pravidelným náhradníkem. Ofenzivu Wolves by ale mohl hbitý Brazilec rozhýbat a být velkým oživením, které tomuto klubu pomůže s udržením.

Felipe

Druhou posilou má být jeho krajan Felipe. Velezkušený, už 33 letý stoper prakticky nehraje. Buď sedí na lavičce, nebo je zraněný. V letošní sezóně nastoupil v rámci všech souteží pouze do 3 zápasů. Pro něj tedy odchod dává velký smysl. Jeho zkušenosti mohou mít pro Wolves v klíčových bojích cenu zlata. Po odchodu Coadyho nemá defenziva lídra a je to znát, přestože je spíše podprůměrná, než vyloženě tragická jako ofenziva.

Zájem o tyto dva hráče již potvrdil i samotný kouč Lopetegui. Podle něho jsou jak Cunha, tak Felipe mezi možnostmi a svedením věří, že by byli pro klub a pro partu přínosem. Musí se ale jednat postupně a přednost má zřejmě o 10 let mladší Matheus Cunha.

David Suchý / goal.com

Nejnovější články