Zpět na » Premier League » Manchester City už v budoucnu nebude obchodovat s Arsenalem

Premier League - Manchester City už v budoucnu nebude obchodovat s Arsenalem

Manchester City už v budoucnu nebude obchodovat s Arsenalem © skysports.com, fotbalportal.cz - Gabriel Jesus

1

Líbilo se

20.11. - Manchester City v letním období čile obchodoval s Arsenalem a nechal do Gunners odejít některé své klíčové hráče, kteří jsou nyní kostrou perfektně pracujícího týmu. A protože by podobnou chybu do budoucna City nechtělo opakovat, přišlo s radikálním rozhodnutí: s Arsenalem již nebude jednat o prodeji hráčů A týmu.

Úřadující šampioni anglické ligy v létě přivedli do týmu útočníka s velkým U, Erlinga Haalanda. Do Arsenalu ale ve stejnou dobu pustili forwarda Gabriela Jesuse, který u týmu strávil pět a půl sezóny. V Arsenalu brazilský reprezentační útočník podepsal pětiletou smlouvu s ročním platem téměř 14 milionů liber.

Arsenal ovšem dobře věděl, co dělá. Ke klubu se totiž přidal Mikel Arteta, který byl dříve asistentem v Manchesteru City. A právě tam si vyhlédl posily. Kromě Jesuse přivedl do týmu také Zinčenka, za kterého Arsenal zaplatil 32 milionů liber. Vynaložené investice se ale Arsenalu vrátily bohatě, protože oba hráči se stali základními stavebními kameny nového týmu a měli zásadní vliv na výkony klubu a postavení v tabulce.

Gunners i díky oběma bývalým hráčům Manchesteru City vede tabulku anglické ligy o pět bodů, proto se City rozhodlo přistoupit na razantní krok. Proč vlastně City hráče v létě prodalo už nezjistíme, jisté ale je, že v budoucnu už se to nestane. Manchester City totiž počínaje zimním přestupovým obdobím nebude vést žádná jednání s Arsenalem. Nicméně vedoucí celek anglické ligy si se situací hlavu neláme. „Pokud nám City už neprodá své hráče, můžeme je nakoupit z jiných klubů nebo mimo Anglii,“ prohlásil Mikel Arteta.

V předchozích letech přitom oba kluby spolu pilně obchodovaly. Samir Nasri, Gael Clihy, Barcary Sagna, Kolo Toure a Emmanuel Adebayor - ti všichni odešli z Arsenalu do City. V budoucnu ale podle Pepa Guardioly k dalším pohybům nedojde. Manchester City totiž dal dalším obchodům s Arsenalem stopku.

Andrea Suttnerová / sportbible.com, justarsenal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
DeviI - 21.11. Odpovědět

Trochu primitivní pohled na věc

DeviI

Odpovídá autorce článku Smajlík 4

MUFC_RedArmy
Ministr - 21.11. Odpovědět

Upřímně se tomu nedivim. Jesuse bych určitě neposílal ke konkurenci.

Ministr

Tak city jim dřív kradli hráče a pak dva prodají do Arsenalu a už obchodovat nechtějí … to říkám furt , ze je to klub bez nějakých hodnot …

CFCvirinho
Nejnovější články