Zpět na » Premier League » Erling Haaland je podle Transfermarketu nejhodnotnějším hráčem planety

Erling Haaland je podle Transfermarketu nejhodnotnějším hráčem planety

Erling Haaland je podle Transfermarketu nejhodnotnějším hráčem planety © thecourier.com.au - Erling Haaland už je hodnotnější než Kylian Mbappé

0

Líbilo se

04.11. - Po nějaké době se nám zase připomenul Transfermarket s úpravou hodnot hráčů před Mistrovstvím světa v Kataru. Kromě jiných se zaměřil i na Premier League, kde pozitivně ohodnotil hlavně borce z Arsenalu, ale pozadu nezůstalo ani smrtící duo Haaland-Foden. Naopak hodnota klesala u hráčů z Liverpoolu a Chelsea.

Vítězové

Erling Haaland - Co k němu řict. No zkrátka stroj. Nikdy se nestalo, že by někdo do Premier League vletěl v takovém stylu jako norský přízrak. Za Citizens si připsal 17 gólů a 3 asistence během pohých 11 zápasů. To opravdu nemá obdoby. Někteří lidé byli vůči němu trochu skeptičtí, ale on jim zavřel pusu. Z posledních utkání ho vyřadilo zranění, ale vracet se bude s hodnotou 170 milionů eur, jako nejhodnotnější hráč planety.

William Saliba - Vloni odehrál v Marseille parádní sezónu a všichni byli zvědaví na to, jak to dopadne v Arsenalu, kde to byl nejdříve propadák. Výsledek? Saliba je jedním z nejlepších v Premier League a po boku Gabriela tvoří stoperskou dvojici, která inkasovala druhý nejmenší počet branek. Neměla by ho minout ani nominace na šampionát v Kataru a rozhodně bude bojovat o místo v sestavě. Jako 50milionový hráč.

William Saliba

Gabriel Martinelli - Do Arsenalu přišel z Brazílie jako velký talent, ale pro Evropany prakticky neznámý. Od začátku ukazoval svůj oborvitý talent. Nerozvíjel se ale dvakrát nejlíp. Limitovala ho častá zranění. Arteta však Martinelliho miluje a když je zdravý, dává mu prostor. V letošní sezóně už zaznamenal 5 gólů a 2 asistence, vyhlíží nominaci do brazilského národního týmu pro mistrovství světa a jeho hodnota je nyní 60 milionů eur.

Poražení

N´Golo Kanté - Ze šampióna je v posledních měsících spíše smutná postava londýnské Chelsea. Táhnou se s ním zdravotní trable kvůli kterým přijde o mistrovství světa v Kataru, odehrál pouze 2 zápasy a Chelsea bude ochotná ho nechat jít. Kanté už zkrátka nikdy nebude v takové formě jako byl kolem roku 2018 a my se s tím musíme smířit. Konečně se to projevilo i na jeho hodnotě, která je nyní 30 milionů eur.

Dominic Calvert-Lewin - Pamatujeme si na sezónu Evertonu pod Carlem Ancelottim, kdy jednu dobu Everton ligu dokonce vedl a právě Calvert-Lewin byl ve skvělé reprezentační formě. Bohužel vloni přišlo zranění a od té doby je jen stínem. Zraněný bývá opravdu často a nemá formu. O tom, že by mohl hrát za reprezentaci už se asi nemůžeme bavit. S jeho formou to aktuálně nepřichází v úvahu. Klesl na 30 milionů eur, což je reálně stále dost nadhodnoceno.

Jadon Sancho - Asi předpokládaný byl propad Jadona Sancha, který ze všech hráčů přišel o největší část, a to konkrétně o 15 milionů eur. Na konci minulé sezóny se začal pomalu rozbíhat, ale letos je snad ještě horší než byl vloni. Obrovská posila, která byla nejlepším hráčem Bundesligy je náhradníkem a nehrál v ani jednom z posledních 3 zápasů. I když o nic nešlo, raději hrál naprosto po právu supertalent Garnacho.

Jadon Sancho

David Suchý / transfermarkt.com

Nejnovější články