Zpět na » Premier League » Stoper Gabriel podepsal novou smlouvu s Arsenalem

Premier League - Stoper Gabriel podepsal novou smlouvu s Arsenalem

Stoper Gabriel podepsal novou smlouvu s Arsenalem © arsenal.com - Nová smlouva Gabrielovi vyprší v roce 2027

0

Líbilo se

22.10. - Do Arsenalu přicházel jako pro širší fotbalovou veřejnost jako prakticky neznámý obránce, který ale zářil v Ligue 1 v dresu Lille. Vypadal jako jednooký mezi slepými a obrana Arsenalu byla pro smích. Z Gabriela se ale stala obrovská opora a nyní má lví podíl na průběžném prvním místě Arsenalu. I proto si ho klub pojistil do roku 2027 novým kontraktem.

Gabriel Magalhaes do Evropy dorazil v roce 2017. Lille ho získalo za 3 miliony eur po sezóně v brazilském Avai. Než se prosadil, trvalo mu to. V Lille nic, hostování v Troyes s pouze 4 odehranými zápasy, v Dinamu Záhřeb hrál za béčko druhou ligu. Po návratu ale začal dostávat šance. V první sezóně zatím jen 14 zápasů v lize, v další už bylo startů 24 a patřil mezi nejlepší v lize. Dostal se do obrovské formy a Arsenal za něj zaplatil 28 milionů eur. První sezóna nebyla z nejlepších, odehrál jen 23 zápasů a obrana Arsenalu byla tragická.

Vše se změnilo minulý rok. Po hororovém startu se Arsenal dostal do formy a v závěru ročníku byl Artetův tým postrahcem Premier League. Gabriel odehrál 35 zápasů a dal i 5 gólů. V nové sezóně ho doplňuje navrátilec William Saliba. A já si troufnu říct, že tihle dva jsou aktuálně nejlepší dvojicí v lize. Hrají výborně, skvěle si spolu sedli a mají obrovský podíl na tom, že Arsenal je v tabulce aktuálně první a že lepší obranu má pouze Newcastle.

Jeho výkony jsou důvodem, proč Gabrielovi vedení nabídlo novou smlouvu až do roku 2027. A pro samotného obránce to bylo velmi lehké rozhodování.

Jsem velmi šťastný, že jsem mohl tuhle smlouvu podepsat. Žiju sen. Tohle je nejlepší den v mém životě. Jsem šťastný, že jsem mohl prodloužit. Fanoušci na našem stadionu jsou fantastičtí a to je jeden z důvodů, proč tu zůstávám. Arsenal je můj domov. V budoucnu chci s Arsenalem vyhrát co nejvíce zápasů a také trofejí a zůstat tu hodně dlouhou dobu”, řekl po podpisu šťastný Gabriel.

Gabriel ukázal obrovské kvality hned co přišel. Je to mladý hráč, který hodně tvrdě pracuje a konzistentně podává skvělé výkony, které jsou pro nás v posledních dvou sezónách obrovský důležité. Pracovat s Gabim každý den je poctou. S každým si tu vybudoval skvělý vztah a my jsme rádi, že se rozhodl podepsat nový kontrakt”, řekl trenér Arsenalu Mikel Arteta.

Klub se nyní zaměří na prodloužení smluv s Bukayem Sakou a Gabrielem Martinellim.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

vyborna zprava! se Salibou rozhodne jedna z nejlepsich stoperskych dvojic v lize a to maji jeste alternativu s Whitem. a kdyz se prihledne k jejich veku tak je to opet myslim i nejmladsi dvojice v lize.

tak a ted prodlouzit se Sakou a Martinellim Smajlík 1

HyperioN
Nejnovější články