Zpět na » Premier League » Cristiano Ronaldo opět nehrál a do šaten odešel před koncem utkání

Cristiano Ronaldo opět nehrál a do šaten odešel před koncem utkání

Cristiano Ronaldo opět nehrál a do šaten odešel před koncem utkání © eurosport.com - Ronaldo odchází do šaten před koncem ligového utkání

4

20.10. - VIDEO Situace portugalské hvězdy zůstává nadále tristní, přestože v posledních devíti utkáních pouze jednou zůstal sedět na lavičce a třikrát byl střídán až před koncem druhého poločasu. Dvou gólový příspěvek ale zjevně trenéra Ten Haga nepřesvědčil o tom, že by měl Ronaldo zasáhnout do duelu s Tottenhamem a portugalský fotbalista reagoval předčasným odchodem do kabin

Jméno Cristiana Ronalda je v posledních týdnech propíráno v médiích se stejnou frekvencí, na jakou jsme dlouhé roky byli zvyklí. Jestliže ale v minulosti fanoušci mohli obdivovat branky portugalského útočníka, nyní se mluví téměř výhradě jen o tom, jak moc degradoval vztah hráče vůči Manchesteru United, respektive jeho trenéru Ten Hagovi.

Naposledy došlo na konfrontaci obou stran ve středečním ligovém utkání s Tottenhamem. Běžela 89. minuta a televizní kamery zachytily odchod Cristiana Ronalda do šaten bezprostředně poté, co trenér Ten Hag využil i poslední možnost střídání a bylo tak jasné, že se portugalský útočník na hřiště již nedostane. Manchester United si proti rozjetému Tottenhamu zajistil tři body, ale zdá se, že pozápasové oslavy nikdy u Rudých ďáblů kompletní nebudou.

Už minulou neděli se Cristiano Ronaldo postaral o palcové titulky, když velmi nelibě nesl rozhodnutí trenéra o tom, že ho v 70. minutě za stavu 0-0 stáhne z hřiště. Jednalo se o další gesto, které jen potvrdilo, že je hráčova situace na Old Trafford neudržitelná a blíží se mílovými kroky k definitivnímu konci.

United přitom předvedli proti Tottenhamu patrně jeden z nejlepších výkonů pod trenérem Ten Hagem a třetí Spurs porazili po brankách Freda a Bruna Fernandese ve druhém poločase. Ale i když bylo z pohledu Manchesteru vše pozitivní a tým se přiblížil první čtyřce na rozdíl jednoho bodu, výhru zastínilo Ronaldovo počínání.

Ten Hag do utkání poslal Antonyho, Jadona Sancha a Marcuse Rashforda a po zápase vysvětlil, proč se nerozhodl v zápase využít portugalského hráče. „Marcus Raashford byl o víkendu nemocný a nebyl k dispozici na devadesát minut, v opačném případě by nastoupil. Sami jste viděli, že jsme byli mnohem dynamičtější s Rashfordem v sestavě. To je to, co dnes potřebujeme, abychom prolomili obranné řady.

Do utkání z lavičky zasáhl také McTominay, Anthony Elanga a Christian Eriksen a Cristiano Ronaldo tak, ne poprvé, zůstal na lavičce. V rozhovoru pro televizi Amazon Prime Ten Hag potvrdil, že s hráčem o jeho předčasném odchodu do šaten již mluvil a dodal, že s ním celou situaci ještě bude řešit v průběhu čtvrtku. Chování Ronalda nicméně označil za nepřijatelné.

Cristiano Ronaldo se podobnému průběhu sezóny snažil ze všech sil vyhnout ještě v létě, kdy prostřednictvím svého agenta zvažoval různé možnosti k přestupu, ale potenciální nápadník se nenašel a portugalský útočník zůstal v Manchesteru, kde od začátku sezóny nastoupil do dvanácti utkání, vstřelil ale pouhé dvě branky a můžeme tak v lednu očekávat nové kolo jednání o odchodu.