Zpět na » Premier League » Majitel Chelsea: S Thomasem Tuchelem jsme neměli společnou vizi ohledně budoucnosti klubu

Premier League - Majitel Chelsea: S Thomasem Tuchelem jsme neměli společnou vizi ohledně budoucnosti klubu

Majitel Chelsea: S Thomasem Tuchelem jsme neměli společnou vizi ohledně budoucnosti klubu © football365.com, fotbalportal.cz - Thomas Tuchel

0

Líbilo se

17.09. - Majitel Chelsea Todd Boehly přiznal, že kontroverzní vyhazov kouče Thomase Tuchela nepřišel kvůli prohře 1:0 s Dinamem Záhřeb v Lize mistrů, nýbrž kvůli tomu, že oba muži nesdíleli společnou vizi ohledně budoucnosti klubu. Tuchela nahradil na lavičce Chelsea kouč Graham Potter, jenž v novém klubu debutoval remízou 1:1 se Salcburkem.

Přestože Tuchel teprve v roce 2021 slavil s Chelsea překvapivý zisk titulu v Lize mistrů, nezachránilo jej to po šokující porážce v Lize mistrů 1:0 s Dinamem Záhřeb od vyhazovu ze Stamford Bridge.

Podle některých zdrojů to však měl německý kouč nahnuté u nového spolumajitele Chelsea Todda Boehlyho už nějakou dobu a výsledek v Chorvatsku neměl na rozhodnutí amerického vlastníka klubu větší vliv.

To nyní potvrdil i sám Boehly, podle kterého neměla na jeho rozhodnutí rozloučit se s úspěšným koučem prohra s Dinamem Záhřeb tak velký dopad, jako to, že Tuchel nepodpořil jeho plány ohledně dalšího směřování klubu.

Bohatý americký majitel Chelsea by totiž rád následoval kroky Manchesteru City a vybudoval po celém světě skupinu přidružených klubů, které budou spadat pod Chelsea.

„Mluvili jsme o multiklubovém modelu. Chci pokračovat v budování značky. Myslím si, že jsou různé země, kde je výhodou mít klub,“ přiznal Boehly na konferenci v New Yorku.

„Myslím si, že Tuchel je zjevně extrémně talentovaný kouč. V Chelsea měl velký úspěch. Našim cílem ale bylo najít manažera, který by s námi chtěl spolupracovat. V Chelsea je spousta zdí, které je třeba zbourat.“

„Neříkám, že neměl pravdu nebo se mýlil, jen jsme neměli společnou vizi ohledně budoucnosti. Nebylo to o Záhřebu. Bylo to o společné vizi toho, jak bychom chtěli, aby fotbalový klub Chelsea vypadal,“ dodal Boehly.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / 90min.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Samozřejmě, že tím bylo něco jinýho... a už je to venku.

Zdenek1307

Samozřejmě, že za tím bylo něco jinýho... a už je to venku.

Zdenek1307

Frančíza, zápas hviezd, play-off, roztlieskavačky, polčasové šou, premenovanie na London Dodgers... Yankee sa s tým nesere Smajlík 5

Princ z Paríža

Fňuky, reagujem na teba uz popredu, fňuk fňuk Smajlík 3

James1991
Související odkazy
Nejnovější články