Zpět na » Premier League » Erling Haaland byl v Premier League vyhlášen hráčem měsíce. Bude ještě lepší, myslí si Pep Guardiola

Premier League - Erling Haaland byl v Premier League vyhlášen hráčem měsíce. Bude ještě lepší, myslí si Pep Guardiola

Erling Haaland byl v Premier League vyhlášen hráčem měsíce. Bude ještě lepší, myslí si Pep Guardiola © lismorecitynews.com.au - Erling Haaland

0

Líbilo se

17.09. - Norský útočník Erling Haaland má za sebou skvostný začátek kariéry v Manchesteru City a díky 13 vstřeleným gólům v prvních devíti zápasech za úřadujícího mistra byl v Premier League vyhlášen hráčem měsíce. Manažer Citizens Pep Guardiola přesto očekává, že to nejlepší Haaland v Anglii teprve předvede.

Útočník Manchesteru City, který v létě zamířil do klubu z Borussie Dortmund, nemá s adaptací na anglický styl hry žádný problém a po brilantním začátku sezóny, kdy jen během srpna nastřílel 9 gólů, se stal v Premier League zaslouženě hráčem měsíce srpna.

Dvaadvacetiletý se mimo jiné hned dvakrát trefil při svém debutu proti West Hamu, jednou skóroval na hřišti Newcastlu, načež si připsal dva po sobě jdoucí hattricky proti Crystal Palace a Nottinghamu Forest.

Podle statistik, které poskytla Opta, vstřelil více gólů v Premier League za jediný měsíc pouze jeden hráč a to Luis Suárez, který si v prosinci 2013 připsal v dresu Liverpoolu celkem 10 branek.

Hráči pogratuloval za vítězství v anketě i manažer Manchesteru City Pep Guardiola, který ale navzdory brilantnímu startu Haalanda v Anglii očekává, že to nejlepší norský útočník teprve předvede.

Je to výjimečný útočník, to jsem řekl již mnohokrát,“ prohlásil Guardiola.

„Přesto si myslím, že ve svém věku a s ambicemi, které má, chce být ještě lepší a myslím si, že i bude lepší.“

Haaland v Premier League skvěle navázal na svoje střelecké hody z působení v Dortmundu, za který nasázel neuvěřitelných 86 gólů v celkem 89 zápasech.

„Kvalitu měl již, než sem přišel a tady pouze pokračuje v tom, co umí. Je to skvělý člověk a milý chlapík, což je to nejdůležitější.“

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články