Zpět na » Premier League » Pierre-Emerick Aubameyang prolomí prokletí čísla 9 v Chelsea, věří Thomas Tuchel

Premier League - Pierre-Emerick Aubameyang prolomí prokletí čísla 9 v Chelsea, věří Thomas Tuchel

Pierre-Emerick Aubameyang prolomí prokletí čísla 9 v Chelsea, věří Thomas Tuchel © insidesport.in, fotbalportal.cz - Tuchel věří Aubameyangovi

0

Líbilo se

03.09. - Hernán Crespo, Fernando Torres, Radamel Falcao, Gonzalo Higuaín nebo Álvaro Morata. Ti všichni v minulosti oblékali na Stamford Bridge dres s číslem devět. Naposledy padlo toto prokletí na Romelua Lukakua. Nikdo si po něm nechtěl toto číslo vzít. Až přišel Pierre-Emerick Aubameyang. Thomas Tuchel věří, že právě on to zlomí a vytvoří svou vlastní historii.

Chelsea dokončila dohodu o Pierre-Emericku Aubameyangovi za 10 milionů liber v den uzavření letního přestupového období, čímž se třiatřicetiletý hráč znovu setkal se svým bývalým šéfem z Borussie Dortmund, Thomasem Tuchelem.

Aubameyang vstřelil pod Tuchelem v Dortmundu 79 gólů v 95 vystoupeních, než v roce 2018 přestoupil do Arsenalu.

Gabonský útočník byl však v prosinci 2021 zbaven kapitánské pásky Gunners Mikelem Artetou kvůli disciplinárním problémům a v lednu se stěhoval do Barcelony.

Šéf Chelsea Tuchel na začátku léta žertoval, že se jeho hráči bojí dresu s číslem 9, přičemž po návratu Romelua Lukakua do Interu Milán zůstal útočníkův dres volný.

Tuchel však Aubameyanga vyzdvihl za odvahu, s níž se této výzvy zhostil.

„Auba se nebojí minulosti a toho, co znamená toto číslo,“ řekl Tuchel. „Je připraven bojovat o vytvoření vlastní historie, vzít si číslo devět znamená, že je dostatečně odvážný.“

„Auba z mého pohledu vždycky rád o něco bojoval a přijímal výzvy, takže čím víc výzev má, tím je to lepší.“

Aubameyang prohlásil, že se do Premier League vrací za nedokončenou prací, čímž nepochybně narážel na vyhrocený konec svého působení v Arsenalu.

Šéf Blues Tuchel připustil, že bude velmi rád, když uvidí svého nového útočníka plného energie a soustředěného, jak dokazuje svou pravdu.

„Pokud chce překonat prokletí čísla 9 nebo pokud chce někomu v Londýně ukázat, že je lepší, než si někteří lidé myslí, že je, pak čím více, tím lépe,“ řekl Tuchel.

„Protože on o to stojí a je šťastný. Znám ho jako velmi soustředěného a obecně člověka s velmi otevřeným srdcem, který je každý den na hřišti velmi šťastný.“

„Přesně to jsme chtěli, má velmi pozitivní vliv na náš tým. Je připraven na každou výzvu, je šťastný, že může být na hřišti a střílet góly, a to je to, co chceme.“

Aubameyang přijel do Chelsea s menší zlomeninou čelisti poté, co o víkendu došlo k útoku na jeho dům.

Nový útočník Blues vynechá sobotní střetnutí Premier League s West Hamem, ale do tréninku by se mohl vrátit příští týden.

Chelsea doufá, že útočníkovi nasadí ochrannou masku.

„Musíme se ujistit, že dostane masku, poskytnout mu masku na ochranu čelisti. Takže to od příštího týdne začneme zkoušet s maskou,“ dodal Tuchel.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Více informací o Arsenal FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tak urciteee Smajlík 3

James1991
Nejnovější články