Zpět na » Premier League » Erling Haaland: První hattrick? Proto jsem v Manchesteru City. A bude toho víc

Premier League - Erling Haaland: První hattrick? Proto jsem v Manchesteru City. A bude toho víc

Erling Haaland: První hattrick? Proto jsem v Manchesteru City. A bude toho víc © skysports.com, fotbalportal.cz - Erling Haaland

0

Líbilo se

29.08. - VIDEO Manchester City nezačal utkání proti Crystal Palace vůbec dobře. Už po 21 minutách prohrával 0:2. A v 53. minutě snížil na 1:2 Bernardo Silva. A pak přišla devatenáctiminutovka Erlinga Haalanda. V rozmezí 62. až 81. minutě nasázel hattrick, a rozhodl tak o výhře 4:2. Norský superstřelec varoval, že toho čeká na fanoušky ještě mnohem více.

City podepsalo Haalanda z Borussie Dortmund a snažilo se získat co nejbližší záruku gólů, a když je v sobotu potřebovalo, norský útočník je splnil a během 19 minut vstřelil tři góly, aby to, co mohlo být další domácí porážkou s Crystal Palace, proměnil ve vítězství.

Svěřenci Pepa Guardioly sice v prvním poločase, který Patrick Vieira označil za dokonalý, prohrávali díky vlastnímu gólu Johna Stonese a hlavičce Joachima Andersena, ale poté, co Bernardo Silva v 53. minutě snížil, se Haaland postaral o své první domácí góly za City.

„Kvůli takovým zápasům jsem tady - abych v těžkých chvílích věci otáčel správným směrem,“ řekl dvaadvacetiletý hráč.

Po dvou sezónách, kdy hráli s falešnou devítkou, si City stále zvykají na to, že mají útočníka s fyzickou přítomností Haalanda.

Phil Foden byl kritizován za to, že Haalandovi nepřihrál v gólových situacích jak proti Bournemouthu, tak minulý týden při remíze v Newcastlu, ale byl to právě anglický záložník, který připravil Haalandovi první gól, než mu vypíchl druhý a naběhl si na Silvovu přihrávku pro třetí.

„Samozřejmě je na hřišti vidět, že si to užívám a cítím kolem sebe spojení,“ dodal Haaland. „Samozřejmě to chce čas, ale vím, že to přijde a bude to ještě lepší. A to je dobrý pocit...“

„Konečně mi Phil nahrál! Je to opravdu dobrý pocit, tohle. Hráli jsme jeden za druhého, hráli jsme spolu, a to je opravdu dobré. Je nám jedno, kdo dá gól, jde nám o vítězství a vítěznou mentalitu.“

Haalandovy góly přinesly obrovský řev na Etihad, kde narůstala frustrace, protože kompaktní a klinický Crystal Palace - usilující o zopakování výhry 2:0 z minulé sezony - na 45 minut utlumil útok City.

Jednalo se o čtvrtý zápas z posledních šesti výjezdů City v Premier League, kdy City prohrávalo o dvě branky. Ačkoli se ve všech čtyřech případech vyhnuli porážce a ve dvou vyhráli, Pepu Guardiolovi to dělá starosti.

„Dáváme hodně gólů, ale problém, který teď mám, je, že hodně inkasujeme,“ řekl Guardiola. „Těžko se nám daří dělat nepříjemné věci...“

„Máme štěstí, že jsme se vrátili. To, co se stalo v minulosti, dnes normálně prohráváme. Premier League nečeká. Týmy jsou tak silné, tak těžké, že pokud bodově zaostáváte, už se nevrátíte.“

Když Haaland ve druhém poločase zápas otočil, mohl frustrovaný Vieira jen přihlížet, jak City vytváří prostory, které Palace před přestávkou úspěšně uzavíral.

„Kolektivně se ve druhém poločase dostali na jinou úroveň, se kterou jsme se nedokázali vyrovnat,“ řekl.

„Jsem zklamaný z toho, že jsme inkasovali čtyři góly, ale zároveň byl náš první poločas perfektní, protože jsme jim nedali moc prostoru, tvrdě jsme pracovali a pracovali jsme dobře. Dělali jsme jim to opravdu těžké.“

„V prvním poločase jsme vynaložili hodně energie na bránění a ve druhém poločase jsme trochu ztratili fyzičku a koncentraci a disciplínu, a to proti tomuto týmu a těmto hráčům nemůžeme dělat."

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz, youtube.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Vynikající útočník a skvělý kauf...

RoyKeane
Emilio7 - 29.08. Odpovědět

Nejošklivější člověk na světě

Emilio7

Myslím že mu to nevadí Smajlík 7

Tomguncz1
Nejnovější články