Zpět na » Premier League » Brentford ukořistil hvězdu loňského Eura Damsgaarda

Premier League - Brentford ukořistil hvězdu loňského Eura Damsgaarda

Brentford ukořistil hvězdu loňského Eura Damsgaarda © TEAMtalk - Damsgaard okusí náročnost anglické Premier League

1

Líbilo se

11.08. - V uplynulé sezóně se Brentford statečně porval s nelehkou úlohou nováčka Premier League a hezkým třináctým místem si udržel prvoligovou příslušnost i pro tento ročník. Mužstvo však pochopitelně nemůže zůstat úplně beze změn a tým ze západního Londýna se tradičně zaměřil na mladé posily. Mezi ty se nyní zařadí Mikkel Damsgaard ze Sampdorie Janov.

Jméno stále teprve 22letého levého křídla si budete dost možná pamatovat z loňského evropského šampionátu. Na něm pomohl dánské reprezentaci mimo jiné přes Českou republiku až do neúspěšného semifinále s Anglií, ve kterém se dokonce gólově prosadil.

Navzdory humbuku na přestupním trhu se Damsgaard po mistrovství rozhodl pro setrvání v Sampdorii, minulou sezónu mu ovšem zhatilo vážné svalové zranění. Ve výsledku tak naskočil jen do 12 soutěžních utkání, ani to však nezastavilo Brentford, aby jej podepsal.

Do přístavního italského města pošle ostrovní celek jako kompenzaci 12 miliónů euro. Se Včelami Damsgaard uzavřel pětiletý kontrakt.

Trenér Brentfordu Thomas Frank si pochopitelně tento přestup nemůže vynachválit: „Mikkel je dle mého názoru klasickou posilou našeho klubu. Mladý hráč s obrovským potenciálem se dále rozvíjet.”

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, theathletic.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články