Zpět na » Premier League » Tottenham se domluvil s Udinese, získá talentovaného zadáka Udogieho

Premier League - Tottenham se domluvil s Udinese, získá talentovaného zadáka Udogieho

Tottenham se domluvil s Udinese, získá talentovaného zadáka Udogieho © TEAMtalk - Udogie bude nově patřit Tottenhamu

1

Líbilo se

09.08. - Spurs pokračují v aktivním přístupu na přestupovém trhu. Podle Sky Sports vyhráli pomyslný souboj o Destiny Udogieho a talentovaného levého obránce zlákali do svých služeb. Devatenáctiletý borec se však zatím nepřipojí k londýnskému celku, startující sezónu dohraje ve svém stávajícím mužstvu.

Rodák z Verony upoutal během minulého ročníku zraky mnoha movitých zájemců. Odchovanec Hellasu odešel na hostování do Udinese, kde se propracoval do základní sestavy a povedenou sezónu okořenil 5 góly a 3 asistencemi.

Udinese pochopitelně neváhalo a uplatnilo smluvenou opci na trvalý přestup, za který zaplatilo pouhé 4 milióny euro. Když se tak začaly ozývat kluby jako Manchester City, Brighton nebo Tottenham, bylo jasné, že Bianconeri mohou přijít k poměrně snadnému výdělku.

Tradiční italský klub si nakonec plácnul s Kohouty a to za přestupovou částku 15 miliónů liber. Něco navrch by mohlo přibýt skrze následné bonusy. Sezónu 2022/23 nicméně Udogie ještě stráví v dobře známém prostředí v Udine, kde bude druhým rokem po sobě hostovat.

Severolondýnský gigant se k tomuto kroku uchýlil zejména proto, že pro nadcházející ročník má na post levého křídelního beka v Conteho tříobrancovém systém již dostatek variant. Ryan Sessegnon se hned v 1. kole Premier League gólově prosadil a Ivan Perišić posílil Tottenham také během tohoto léta.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články