Zpět na » Premier League » Guardiola-Klopp: Lídři, kteří už dávno vstoupili do historie

Premier League - Guardiola-Klopp: Lídři, kteří už dávno vstoupili do historie

Guardiola-Klopp: Lídři, kteří už dávno vstoupili do historie © goadnews.com - Pep Guardiola Jurgen Klopp

4

Líbilo se

10.04. - Na světě již dlouhou dobu nelze sledovat lepší fotbal než ten, který předvádí týmy Premier League. Italská, francouzská i německá liga zatím druhý dech nechytly a španělská liga s výjimkou současně hrajícího Realu Madrid podivně stagnuje a hraje střídavě oblačno.

Fotbalový svátek, který fanouškům anglického fotbalu nabídnuli trenéři Manchesteru City a Liverpoolu byl ódou na skvělou podívanou a to, že výsledné skóre ukázalo nerozhodný stav bylo pro nezaujatého diváka to nejmenší.

Co se týká tempa, fotbalovosti a útočných schopností, týmy vedené Kloppem a Guardiolou, nikdo nepřekoná. A nejlepší na tom je to, že oba týmy ke hře přistupují odlišným, ale stejně účinným způsobem. V přímé konfrontaci je těžké vybrat si, kdo je vlastně lepší.

Utkání mezi Jurgenem Kloppem a Pepem Guardiolou potvrdilo, že jsou to dva nejlepší trenéři na světě a bohužel jen jeden z nich bude moci usednout na trůn Premier League, byť by si to zasloužili oba dva. Umí útočit díky perfektní poziční hře, ale to není vše. Je to jen jeden příběh z tisíce a jedné noci. Pep Guardiola trenérsky vyrostl do stratéga hry do šíře a stejně tak se Jurgen Klopp naučil být trpělivý a nechat tým počkat na vhodnou přihrávku.

A není to jen o samotné hře s míčem. Tlak na hráče soupeře, a risk ve středu hřiště. Oba týmy prostě chtějí míč a nebojí se presovat soupeře na jeho vlastní poloviě a uštvat ho. Dvě velké osobnosti na lavičce, dva vůdci, na které hráči spoléhají. A není divu, všichni hráči do jednoho se s jejich příchodem stali lepšími. Rozdíl mezi dobrým a prvotřídním trenérem je schopnost vytěžit z hráčů to nejlepší co umí.

Není to tak dávno, kdy se svět přestal točit v okamžitku, kdy se odehrávalo derby Real - Barcelona. Dnes všichni sledují s napětím hru City a Liverpoolu a to oprávněně. Ruku na srdce, je to právě kvůli trenéreům, které mají týmy na svých lavičkách. Bez nich by ty zápasy byly úplně jiné. To trenéři dělají z fotbalu něco více, než je samotná hra.

Andrea Suttnerová / mundodeportivo.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články