Zpět na » Premier League » Cristiano Ronaldo a jeho setrvání, nebo odchod? Hráči, které by měl Manchester United v létě prodat

Cristiano Ronaldo a jeho setrvání, nebo odchod? Hráči, které by měl Manchester United v létě prodat

Cristiano Ronaldo a jeho setrvání, nebo odchod? Hráči, které by měl Manchester United v létě prodat © theguardian.com, fotbalportal.cz - Kdo v United skončí?

1

Líbilo se

25.03. - NEPŘEHLÉDNĚTE Je jasné, že na konci probíhající sezóny, která bude pro Manchester United už pátá v řadě bez trofejí je třeba tým zrevidovat. Dojde k jistým změnám v kádru. Už se mluví o jménech, která by mohla Old Trafford opustit. Mezi všemi však nejvíce rezonuje jedno jméno. Není to žádné překvapení. Jak dopadne situace okolo Cristiana Ronalda?

Ralf Rangnick a jeho hráči Manchesteru United se i nadále soustředí na umístění v první čtyřce Premier League, ale mimo hřiště se již pozornost obrací k příští sezóně.

Proces hledání nového, stálého manažera byl totiž oficiálně zahájen.

Klub již tento týden hovořil s šéfem Ajaxu Erikem ten Hagem a s ostatními kandidáty na užším seznamu budou ve vhodnou dobu vedeny rozhovory.

Horké křeslo na Old Trafford zůstává jednou z nejprestižnějších pozic ve fotbale, ale ať už bude najat kdokoli, bude mít před sebou obrovský úkol, protože mnoho členů prvního týmu podávalo během sezony, která nyní skončí bez trofeje, slabé výkony.

Bývalý kapitán United Roy Keane po smutné porážce v manchesterském derby na začátku tohoto měsíce prohlásil, že existuje pět nebo šest hráčů, kteří by za klub už nikdy neměli hrát.

Jen málokdo by nesouhlasil s tím, že v létě je nutná zásadní obměna kádru, a tak se GOAL.com podíval na to, kteří hráči by měli na konci sezony opustit United.

Konec smlouvy

Paul Pogba stále neprojevil úmysl podepsat prodloužení smlouvy, které mu United nabídli, což znamená, že klub o něj podruhé přijde na volný přestup.

Francouzský reprezentant je ve své době bezpochyby hráčem světové extratřídy, ale od svého návratu na Old Trafford v roce 2016 se ukázal jako šíleně nekonzistentní.

Existují také dlouhodobé pochybnosti o jeho taktické flexibilitě, takže United by jeho odchod neměl příliš mrzet, vzhledem k tomu, že to bude znamenat odstranění obrovského platu z jejich mzdových nákladů.

sfa(zdroj: goal.com)

Určitou lítost vyvolá také způsob, jakým se na Old Trafford vyvíjela kariéra Edinsona Cavaniho.

V tomto případě se jedná o zklamání, které pramení z Uruguaycových problémů se zraněními a neochoty být k dispozici pro zápas.

Výsledkem je, že hráč, který se mohl stát klubovou legendou, kdyby přišel v době svého největšího rozmachu, vstřelil v této sezóně pouhé dva góly v 17 vystoupeních.

Nyní se zdá nevyhnutelné, že pětatřicetiletý hráč v létě odejde a bude hledat novou výzvu jinde, stejně jako Jesse Lingard.

Devětadvacetiletý hráč samozřejmě doufal, že v lednu odejde, ale jeho naděje na hostování byly zablokovány kvůli obavám o šířku kádru.

Lingard stále nedostává tolik herního času, kolik by si přál, a v pořadí hráčů je před ním stále spousta útočníků, takže letní odchod dává smysl.

Juan Mata a Lee Grant také vstoupili do posledních měsíců svých smluv.

Oba jsou spíše náhradníky, a přestože se o nich v šatně hodně mluví, na konci sezony budou moci odejít.

Potenciální prodeje

Aby United získali více finančních prostředků na nákup hráčů, budou muset prodat nějaké nepotřebné hráče, což se jim v minulosti nedařilo.

Poté, co ho z pozice jedničky opět vytlačil David de Gea, bude Dean Henderson pravděpodobně usilovat o odchod, pokud nedostane od nového manažera záruky, že bude první volbou.

Pětadvacetiletý hráč má smlouvu do roku 2025, ale vzhledem k blížícímu se mistrovství světa a pochybnostem o jeho místě v týmu Garetha Southgatea by ho United mohli zpeněžit, dokud to jde.

adasf(zdroj: goal.com)

Návrat Phila Jonese do plné kondice znamená, že United by měli být schopni za třicetiletého hráče vyinkasovat nějakou částku předtím, než mu v létě 2023 vyprší smlouva.

Eric Bailly mezitím nedostal příležitosti, které mu byly slíbeny, když podepsal prodloužení smlouvy v roce 2021, a United by měli přijmout jakoukoli slušnou nabídku za středního obránce z Pobřeží slonoviny.

Jeho současná smlouva platí do roku 2024 a v minulosti o něj byl zájem, ale je důležité, aby United tentokrát uzavřeli dohodu.

Jinak je téměř jisté, že odejde Andreas Pereira. Záložník je na hostování ve Flamengu a Brazilci by rádi získali šestadvacetiletého hráče natrvalo.

Dohoda ještě nebyla uzavřena, ale United jsou otevřeni odchodu před začátkem příštího ročníku.

Anthony Martial od lednového příchodu do Sevilly, kam byl zapůjčen na hostování, zaznamenal v osmi vystoupeních jeden gól a jednu asistenci a La Ligu zrovna nebere útokem.

Je však nepravděpodobné, že by ho na Old Trafford přivítali zpět. United tak jako tak hledají nového útočníka a vzhledem k tomu, že se v posledních měsících objevil vážný zájemce Anthony Elanga, zůstává Martial nadbytečný.

Ve svých 26 letech a s dvouletou smlouvou by měl Martial stále dostat rozumnou odměnu, a to i s přihlédnutím k jeho současným výkonům ve Španělsku.

Hostování

Donny van de Beek je v současnosti nejznámějším hráčem na hostování. Nizozemec pod vedením Franka Lamparda v Evertonu nezazářil, ale jeho budoucnost by mohla záviset na tom, kdo bude příštím šéfem United.

Van de Beek koneckonců zazářil v Ajaxu, což je důvod, proč ho United podepsali, a možná by stálo za to si ho ponechat alespoň na další sezónu, aby se ukázalo, zda nový manažer dokáže čtyřiadvacetiletého hráče dostat zpět do jeho nejlepší formy.

sdsgd(zdroj: goal.com)

Dalším záložníkem, o kterém se United budou muset rozhodnout, je James Garner. Na hostování v Nottinghamu Forest udělal dojem, ale pokud mu nelze slíbit pravidelné místo v jedenáctce United, nebude návrat na Old Trafford brzdou jeho vývoje?

Podobně těžké rozhodnutí bude třeba učinit také v případě Brandona Williamse, Amada Dialla, Facunda Pellistriho a Axela Tuanzebeho, kteří jsou zapůjčeni v Norwichi, Rangers, Deportivu Alaves a Neapoli.

Udržení v kádru

David de Gea se stal nejlepším hráčem United v této sezóně a bezpochyby zůstane první volbou i v příští sezóně.

V obraně by měli zůstat Raphael Varane, Luke Shaw a Victor Lindelöf a navzdory současné kritice směřující na Harryho Maguirea a Aarona Wan-Bissaku by bylo překvapením, kdyby byl některý z nich prodán.

ssdg(zdroj: goal.com)

Fred a Scott McTominay ukázali, že si své místo v týmu zaslouží, a Nemanja Matič navzdory svému věku stále dokáže hrát užitečnou roli, když je potřeba - i kdyby to měl být jen náhradník.

Bruno Fernandes zůstane klíčovým hráčem, který je naprosto nedílnou součástí nadějí United na budoucí úspěch, stejně jako pomalu, ale jistě se zlepšující Jadon Sancho.

Švédský teenager Elanga vypadá jako potenciální hvězda, zatímco Marcus Rashford by měl dostat více času, aby zastavil svou špatnou formu, protože stále existuje silné přesvědčení, že správný manažer by mohl anglickému reprezentantovi pomoci nastartovat jeho kariéru.

Cristiano Ronaldo

Zbývá probrat Cristiana Ronalda. Sedmatřicetiletý hráč podepsal v létě dvouletou smlouvu s opcí na další rok a názory na to, zda to byl správný krok, se různí.

Ronaldo svými góly udržel United v Lize mistrů a v lize jim zajistil několik důležitých bodů, ale v jiných případech se zdá, že rovnováha týmu kvůli přítomnosti Portugalce vepředu utrpěla.

fas(zdroj: goal.com)

Pokud se podaří najít středního útočníka, který bude lépe zapadat do systému nového manažera, a pokud bude chtít Ronaldo odejít kvůli pravděpodobné absenci v Lize mistrů v příští sezoně, pak jeho odchod alespoň sníží zátěž na mzdové náklady klubu.

Ronaldo je tedy hráčem, který se pohybuje na pomezí kategorie udržet a prodat. Stejně jako v mnoha jiných případech bude hodně záležet na příštím manažerovi United...

Kam dál?

Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články