Seznam kandidátů na převzetí Chelsea – Mezi preferovanými jsou Todd Boehly a sir Michael Brighton
© goal.com, fotbalportal.cz - Kdo koupí Chelsea?
0
25.03. - Na Stamford Bridge nadále panuje nejistá atmosféra. Klub už nebude moci být financován Romanem Abramovičem kvůli známým sankcím. Ovšem Blues už mají jasnější představu o své budoucnosti, protože do dalšího kola procesu převzetí postoupilo několik skupin. Jsou mezi nimi známá jména, ovšem ne zrovna v evropském fotbale.
Chelsea informovala úspěšné potenciální budoucí vlastníky klubu, že postoupili do dalšího kola procesu převzetí a odmítli celou řadu dalších zájemců.
Do finále postoupil majitel Los Angeles Dodgers Todd Boehly, který stojí v čele konsorcia, jehož členy jsou švýcarský miliardář Hansjorg Wyss a britský podnikatel Jonathan Goldstein.
Očekává se, že postoupí i nepopulární majitelé Chicago Cubs, rodina Rickettsů, kterou soukromě podporuje zakladatel společnosti Citadel Ken Griffin, a postoupila i nabídka bývalého předsedy Liverpoolu sira Michaela Broughtona, za kterou stojí lord Sebastian Coe.
Komu se to nepodařilo?
Není jasné, zda nabídka Nicka Candyho, kterou podpořila jihokorejská skupina částkou 1 miliardy liber (1,3 miliardy dolarů), a Tifosy Capital and Advisory Gianlucy Vialliho jsou ve hře, nebo mimo ni.
Zatím není potvrzen status londýnské globální investiční společnosti Centricus, která nabídla téměř 3 miliardy liber (4 miliardy USD).
Saudi Media Group je mimo hru, přestože podala dobrou nabídku.
Ze hry je údajně také majitel New York Jets Woody Johnson, zatímco se předpokládalo, že existují i další nabídky, které svůj záměr koupit FC Chelsea nezveřejnily.
I přes neúspěch v tomto procesu se předpokládá, že někteří zájemci jsou připraveni vstoupit do jednání prostřednictvím preferovaných uchazečů.
Co se stane nyní?
Úspěšné nabídky budou prověřeny mnohem podrobněji a budou zahrnovat i prověrky všech, kteří se na procesu podílejí, a toho, odkud pocházejí jejich peníze.
Cílem je získat jasný přehled a provést „due diligence“ potenciálních budoucích vlastníků FC Chelsea. Due dilligence je angloamerický právní institut vyjadřující míru aktivity, kterou lze důvodně očekávat za daných okolností.
Přestože je snaha dokončit proces v rychlém tempu, může výběr potenciálního majitele ještě nějakou dobu trvat.
O tom, kdo bude klub v budoucnu vlastnit, nakonec rozhodne představenstvo Chelsea, v němž zasedají Marina Granovskaia, Bruce Buck, Eugene Tenenbaum a David Barnard.
Raine Group prý o výběru nerozhoduje a pouze radí. Mezitím se zapojila britská vláda, ale pouze proto, aby zajistila, že žádné peníze nepůjdou sankcionovanému majiteli Romanu Abramovičovi, přičemž výnos z prodeje půjde na zmrazený účet nebo na charitu.
Blues doufali, že budou mít nového majitele ještě před dalším zápasem s Brentfordem po mezinárodní přestávce, ale to je nyní velmi nepravděpodobné.
Proces musí být dokončen do 31. května, jinak by to mohlo mít značný negativní dopad na finance západolondýnského celku.
Kam dál?
- Velký hráč v boji o Chelsea. Klub chce koupit konsorcium složené z majitelů Chicago Cubs a miliardáře Kena Griffina
- Chelsea docházejí peníze. Thomas Tuchel: Dokud budeme mít dresy a autobus, budeme bojovat
Více informací o Chelsea FC naleznete zde.
Michal Čermák / goal.com, fotbalportal.cz
- Francie – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Argentina – Kapverdy: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Austrálie – Egypt: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Švýcarsko – Alžírsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Portugalsko – Chorvatsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- USA – Bosna a Hercegovina: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Mexiko – Ekvádor: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Nizozemsko – Maroko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Brazílie – Japonsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Kolumbie – Portugalsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Chorvatsko – Ghana: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Uruguay – Španělsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Norsko – Francie: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Tunisko – Nizozemsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Japonsko – Švédsko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Ekvádor – Německo: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Curacao – Pobřeží slonoviny: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Mexiko: Tipy na Mistrovství světa 2026
- Česko – Jihoafrická republika tipy na Mistrovství světa 2026
-
Přestupové spekulace: O anglického...
V dnešních přestupových spekulacích se dozvíte, kam všude může zamířit anglický reprezentační obránce, o kterého je... -
Ze dna na vrchol světa: Nico Williams...
Podepsal neuvěřitelnou smlouvu doma v Bilbau, načež celý klub, s ním v čele, propadl. Na mistrovství světa by normálně s... -
Trump to udělal znovu. Při oslavách...
Donald Trump se znovu postaral o jeden z nejdiskutovanějších momentů fotbalového finále. Americký prezident během slavnostního... -
Hull City dál skládá kádr pro...
Hull City zahájil jednání o příchodu Leona Baileyho (28) z Aston Villy. Jamajský reprezentant by měl ještě před koncem... -
Ferran Torres: Hrdina Španělska,...
Na turnaj jel s tím, že nemá jistou budoucnost v Barceloně a v reprezentaci konkurenci v podobě hrdiny Eura Mikela Oyarzabala. A... -
Mudryk prolomil mlčení. Tajemným...
Mykhaylo Mudryk (25) po dlouhé době znovu rozvířil spekulace o své budoucnosti. Ukrajinský reprezentant, který si od začátku... -
Cubarsí ve stopách Cannavara:...
Když FIFA vyhlašovala ocenění pro nejlepšího mladého hráče turnaje, spousta lidí asi čekala, že FIFA si s tím hlavu lámat...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal



