Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Premier League » Manchester City jede na půdu Evertonu, United hostí Watford

Manchester City jede na půdu Evertonu, United hostí Watford

Manchester City jede na půdu Evertonu, United hostí Watford © bbc.co.uk, fotbalportal.cz - Toffees vs. Citizens

0

Líbilo se

25.02. - PREVIEW Od pátku do neděle se odehraje jen osm duelů sedmadvacátého kola Premier League. Chelsea s Liverpoolem totiž hrají finále Carabao Cupu. Vedoucí Manchester City míří na hřiště Evertonu. Potřebuje odčinit minulou prohru s Tottenhamem. Manchester United si chce udržet pozici v TOP 4. Přivítá Watford.

Everton - Manchester City

Sobota 25. února, 18.30, Goodison Park

Posledním sobotním utkáním 27. kola Premier League bude zápas mezi Toffees a Citizens. V listopadu doma Manchester City vyhrál 3:0. Pro favorita jde o oblíbeného soupeře. Vyhrál posledních devět vzájemných duelů.

Everton pod vedením nového manažera Franka Lamparda ze čtyř dosavadních zápasů dvakrát vyhrál a dvakrát prohrál. Naposledy v Southamptonu 2:0. V tabulce Premier League je aktuálně na šestnáctém místě. Na sestupové příčky má pouze dvoubodový náskok. Rozhodně stále může mít záchranářské starosti. Ovšem má také 2 zápasy k dobru oproti většině svých soupeřů v dolní části tabulky. Toffees schází nějaký nesmírně produktivní střelec. Tím nejlepším je pětigólový Gray. Zároveň už inkasovali celkem 40 branek, což rozhodně není lichotivá vizitka.

Frank Lampard možná po prohře se Saints znovu změní rozestavení. Zatím se mu nedaří najít tu správnou rovnováhu. Zranění jsou Yerry Mina, Ben Godfrey, Fabian Delph a také Tom Davies. Nejisté jsou starty Abdoulayea Doucourého a Demaraie Graye. Ovšem oba by snad měli být připraveni.

Manchester City v minulém kole nečekaně prohrál doma s Tottenhamem 2:3. Skončila tedy jeho ligová série bez porážky, kterou držel od konce října. Liverpool vyhrál v dohrávce, a proto Citizens vedou před Reds už jen o tři body. Pep Guardiola dobře věděl, proč říká, že závod o titul ještě rozhodně není rozhodnutý. Nadále má jeho celek vše ve svých rukou. Určitě se bude chtít v sobotu vrátit na vítěznou vlnu. Nejproduktivnějším hráčem City je Riyad Mahrez, který 8 gólů sám dal a na další čtyři přihrál.

Na marodce Citizens je pouze Cole Palmer. Do tréninku už se vrátili Gabirel Jesus i Jack Grealish. Pep Guardiola uvedl, že Oleksandr Zinchenko je připraven v sobotu nastoupit navzdory tomu, co se děje v jeho vlasti.

Absence:
Everton:
Mina, Godfrey, Delph, Davies (všichni zranění), Doucouré, Gray (oba nejistý start)
Manchester City: Palmer (zranění), Jesus, Steffen, Grealish (všichni nejistý start)

Pravděpodobné sestavy:
Everton:
Pickford - Kenny, Keane, Holgate, Coleman - Doucouré, Allan - Richarlison, Alli, Gray - Calvert-Lewin

Manchester City: Ederson - Cancelo, Laporte, Dias, Walker - Silva, Rodri, De Bruyne - Sterling, Foden, Mahrez

Tip FotbalPortal.cz: 0:3

Vsaďte si na zápasy Premier League u Fortuny!


Kompletní program 27. kola Premier League:

Pátek 25. února
21.00 Southampton - Norwich

Sobota 26. února
13.30 Leeds - Tottenham
16.00 Brentford - Newcastle
16.00 Brighton - Aston Villa
16.00 Crystal Palace - Burnley
16.00 Manchester United - Watford
18.30 Everton - Manchester City

Neděle 27. února
15.00 West Ham - Wolverhampton

Kam dál?

Michal Čermák / skysports.com, fourfourtwo.com, whoscored.com, youtube.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články