Zpět na » Premier League » Arsenal svému klíčovému útočníkovi neprodlouží smlouvu, obratem se ozval bývalý klub

Premier League - Arsenal svému klíčovému útočníkovi neprodlouží smlouvu, obratem se ozval bývalý klub

Arsenal svému klíčovému útočníkovi neprodlouží smlouvu, obratem se ozval bývalý klub © Metro - Lacazette by mohl po Aubameyangovi dále oslabit Arsenal

2

Líbilo se

02.02. - Nepříliš povedené přestupní okno za sebou mají severolondýnští Gunners. Ačkoliv odchody několika odstavených hráčů lze považovat za úspěch, vedení klubu de facto nijak neposílilo a nechá tak manažera Mikela Artetu dohrát sezónu se značně osekaným kádrem. Už v létě navíc španělský stratég může přijít o další hráče a mezi nimi třeba také stěžejního střelce Alexandra Lacazetta.

Francouzský forvard během dvoutýdenní pauzy Premier League převzal po Pierru-Emericku Aubameyangovi, který zadarmo odešel do Barcelony, kapitánskou pásku. Faktem však je, že Lacazette se v dosavadním průběhu sezóny prezentoval podstatně lepšími výkony než jeho kolega z Gabonu.

Ačkoliv letošní tři vstřelené branky a tři asistence rozhodně nejsou vizitkou nejlepší produktivity, díky své bojovnosti a nasazení třicetiletý šutér platí za jednu z opor mužstva. Háček je ale v tom, že mu 30. června na Emirates Stadium skončí smlouva a její prodloužení zůstává v nedohlednu.

S iniciativou údajně několikrát přišli Lacazettovi zástupci, Kanonýři však nechtějí o novém kontraktu ani slyšet. Hlavním důvodem má být to, že hodlají do budoucna stavět na mladších hráčích.

Tyto spekulace podpořil Jean-Michel Aulas, prezident Olympiku Lyon, který by rád uskutečnil návrat svého odchovance. V tomto duchu se dokonce nechal slyšet ve veřejném rozhovoru.

Krom toho další motivací pro Arsenal, proč by mohl nechat Lacazetta bezstarostně jít, je předchozí zkušenost s Aubameyangem. Ten šel s podpisem vylepšené smlouvy v létě 2020 výkonnostně rapidně dolů a nikdy nenavázal na svá předchozí gólová čísla v červeném dresu.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články