Zpět na » Premier League » Arsenal svému klíčovému útočníkovi neprodlouží smlouvu, obratem se ozval bývalý klub

Arsenal svému klíčovému útočníkovi neprodlouží smlouvu, obratem se ozval bývalý klub

Arsenal svému klíčovému útočníkovi neprodlouží smlouvu, obratem se ozval bývalý klub © Metro - Lacazette by mohl po Aubameyangovi dále oslabit Arsenal

2

Líbilo se

02.02. - Nepříliš povedené přestupní okno za sebou mají severolondýnští Gunners. Ačkoliv odchody několika odstavených hráčů lze považovat za úspěch, vedení klubu de facto nijak neposílilo a nechá tak manažera Mikela Artetu dohrát sezónu se značně osekaným kádrem. Už v létě navíc španělský stratég může přijít o další hráče a mezi nimi třeba také stěžejního střelce Alexandra Lacazetta.

Francouzský forvard během dvoutýdenní pauzy Premier League převzal po Pierru-Emericku Aubameyangovi, který zadarmo odešel do Barcelony, kapitánskou pásku. Faktem však je, že Lacazette se v dosavadním průběhu sezóny prezentoval podstatně lepšími výkony než jeho kolega z Gabonu.

Ačkoliv letošní tři vstřelené branky a tři asistence rozhodně nejsou vizitkou nejlepší produktivity, díky své bojovnosti a nasazení třicetiletý šutér platí za jednu z opor mužstva. Háček je ale v tom, že mu 30. června na Emirates Stadium skončí smlouva a její prodloužení zůstává v nedohlednu.

S iniciativou údajně několikrát přišli Lacazettovi zástupci, Kanonýři však nechtějí o novém kontraktu ani slyšet. Hlavním důvodem má být to, že hodlají do budoucna stavět na mladších hráčích.

Tyto spekulace podpořil Jean-Michel Aulas, prezident Olympiku Lyon, který by rád uskutečnil návrat svého odchovance. V tomto duchu se dokonce nechal slyšet ve veřejném rozhovoru.

Krom toho další motivací pro Arsenal, proč by mohl nechat Lacazetta bezstarostně jít, je předchozí zkušenost s Aubameyangem. Ten šel s podpisem vylepšené smlouvy v létě 2020 výkonnostně rapidně dolů a nikdy nenavázal na svá předchozí gólová čísla v červeném dresu.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Nejnovější články