Zpět na » Premier League » Nejdřív návrat do života, teď i do Premier League. Christian Eriksen je blízko kontraktu s Brentfordem

Premier League - Nejdřív návrat do života, teď i do Premier League. Christian Eriksen je blízko kontraktu s Brentfordem

Nejdřív návrat do života, teď i do Premier League. Christian Eriksen je blízko kontraktu s Brentfordem © thesun.co.uk, fotbalportal.cz - Christian Eriksen

1

Líbilo se

24.01. - Před sedmi měsíci se mu přímo na hřišti zastavilo srdce. Modlil se za něj celý svět. Naštěstí se Christian Eriksen plně zotavil. Byl mu voperován kardioverter-defibrilátor. V Serii A, kde měl smlouvu s Interem Milán, s ním není dovoleno hrát. Proto musel pro návrat na trávník zamířit jinam. Vrací se do Premier League. Je v pokročilém jednání s nováčkem z Brentfordu.

Všechny strany se na dohodě dohodly, ale neočekává se, že by byla oficiálně uzavřena v příštích 48 hodinách.

Bees nyní provádějí náležitou prohlídku, zda je devětadvacetiletý záložník schopen hrát. Bude také muset získat pracovní povolení.

Lékařský proces, kterým bude muset Christian Eriksen projít, bude složitější než u běžných nových hráčů, vzhledem k tomu, že teprve před sedmi měsíci utrpěl při zápase za Dánsko na EURO 2020 zástavu srdce a má v srdci implantovaný ICD (implantabilní kardioverter-defibrilátor).

Eriksen bude muset před registrací do Premier League „schválen“ sportovním kardiologem, kterého mu přidělí klub.

Fotbalová asociace by neprováděla vlastní kardiologickou zprávu, ale před udělením souhlasu by přezkoumala kardiologické posouzení podepisujícího klubu.

FA by očekávala, že kardiolog jmenovaný klubem bude členem jejího kardiologického konsenzuálního panelu, kterému předsedá Dr. Sanjay Sharma - Eriksenův bývalý lékař v Tottenhamu.

Brentford s jeho podpisem před 31. lednem nespěchá, protože je v současné době volným hráčem.

Jeho smlouva s Interem Milán byla ukončena kvůli tomu, že v Itálii je zakázáno hrát profesionální sport s ICD zavedeným na srdci.

Eriksen prohlásil, že jeho srdce není překážkou, aby se vrátil k hraní - a v Anglii mají sportovci možnost se sami rozhodnout, zda budou pokračovat na základě zvážení rizika.

Ve Spojeném království není nezákonné, aby Eriksen hrál s ICD, ale pokud tak učiní, bude vůbec prvním hráčem v Premier League.

Eriksen trénuje hned za hranicemi v jižním Švýcarsku, kde si hledá jiný klub, ale v uplynulém týdnu zintenzivnil přípravu na návrat tréninkem s Ajaxem.

Kam dál?

Více informací o Inter Milán naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

měl štěstí jak nikdo. kdyby se mu to stalo doma, tak je dárce orgánů. na fotbal se měl vykašlat a začít trénovat

ovmartin23
Nejnovější články