Zpět na » Premier League » Newcastle tlačí na Jesseho Lingarda. United ale preferují přestup před hostováním

Premier League - Newcastle tlačí na Jesseho Lingarda. United ale preferují přestup před hostováním

Newcastle tlačí na Jesseho Lingarda. United ale preferují přestup před hostováním © strettynews.com, fotbalportal.cz - Newcastle chce Lingarda

1

Líbilo se

21.01. - Straky se mocně touží zachránit v Premier League, aby pak mohli naplno rozjet svůj vysoce ambiciózní projekt. Nejbohatší klub na světě láká do svých řad velká jména. Zatím ulovil Kierana Trippiera z Atlética Madrid a Chrise Wooda z Burnley. Teď se zaměřují na Jesseho Lingarda z Manchesteru United. K dohodě ale zatím nedošlo.

Jessemu Lingardovi v létě vyprší smlouva s Manchesterem United. Je proto pochopitelně ochoten vyslechnout jakýkoli přístup Newcastlu a je ohromen tím, že podepsal jeho kamaráda Kierana Trippiera. O útočníka se zajímá také Tottenham, ale United nechtějí posilovat soupeře z první čtyřky.

Newcastle usilovně usiluje o podpis Jesseho Lingarda, ale zatím se mu nepodařilo dohodnout se s Manchesterem United.

Jednání pokračovala i v noci, kdy se Newcastle snažil anglického útočníka získat na hostování před víkendovým zápasem Premier League proti Leedsu United.

Předpokládá se, že Manchester United dává přednost trvalému přestupu, zatímco hostování může vyhovovat jak Newcastlu, tak Lingardovi, protože nad klubem ze severovýchodu visí riziko sestupu.

Zdá se být stále pravděpodobnější, že Newcastle by musel učinit neuvěřitelnou nabídku jak Manchesteru United, tak samotnému Lingardovi.

United jsou si vědomi, že se jedná o poslední příležitost, jak získat přestupovou částku za Lingarda, který by mohl v létě opustit klub jako volný hráč - a to i v případě, že Newcastle přijde s přijatelnou nabídkou.

Devětadvacetiletý hráč má dobré přátelské vztahy s Kieranem Trippierem, který tento měsíc přišel do Newcastlu z Atlétika Madrid, a je pochopitelné, že na něj udělala dojem schopnost klubu přilákat hráče jeho kalibru.

Lingard však v současné době může jednat se zahraničními kluby o předsmluvní dohodě a jakákoli nabídka Newcastlu by musela odrážet skutečnost, že se v létě může připojit k novému klubu zdarma.

Nabídce Magpies by mohla pomoci skutečnost, že s United nesoupeří o pozici v první čtyřce, což znamená, že by tým Ralfa Rangnicka neposílil soupeře, pokud by jeho odchod schválil.

Konkurenti United v první čtyřce Tottenham také oslovili Lingardovy zástupce ohledně letního přestupu, ale United nechtějí v tomto přestupovém období posílit konkurenta v první čtyřce.

Bývalý šéf United Ole Gunnar Solskjaer záložníkovi řekl, že bude v této sezoně pravidelně nastupovat za tým, ale pod norským trenérem nastoupil jen jednou, než byl v listopadu vyhozen.

Lingardovo postavení se nezlepšilo ani pod Rangnickem, který od doby, kdy nahradil Solskjaera, nastoupil rovněž pouze jednou.

Lingardův nedostatek herního času přispěl k tomu, že v listopadu chyběl v anglické reprezentaci pro poslední zápasy, po nichž vyjádřil touhu hrát pravidelně před zimním mistrovstvím světa.

Lingardovy potíže v této sezóně jsou v ostrém kontrastu s druhou polovinou sezony 2020/2021, kdy během působivého hostování ve West Hamu skóroval devětkrát v 16 zápasech.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Wazz - 22.01. Odpovědět

tenhle v kabině oblíbený debil už letos doufám zmizí Smajlík 11

Wazz
Nejnovější články