Zpět na » Premier League » Philippe Coutinho se vrací do Premier League. V Aston Ville se znovu setká se Stevenem Gerrardem

Premier League - Philippe Coutinho se vrací do Premier League. V Aston Ville se znovu setká se Stevenem Gerrardem

Philippe Coutinho se vrací do Premier League. V Aston Ville se znovu setká se Stevenem Gerrardem © skysports.com, fotbalportal.cz - Coutinho jde do Aston Villy

1

Líbilo se

07.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Netají se tím, že by rád opustil Barcelonu. Chce pravidelně hrát. Během pátku by měl vydat oficiální prohlášení. Dotahuje se totiž jeho hostování v Aston Ville. V birminghamském klubu se znovu setká se Stevenem Gerrardem, s nímž si zahrál v Liverpoolu. Teď bude legenda Reds jeho koučem. Jedná se o hostování do konce sezóny.

Coutinho se rozhodl o své budoucnosti a oznámení se očekává v pátek. Chystá se jeho návrat do Anglie. Aston Villa byla považována za jednoho ze dvou klubů Premier League, které mají zájem o Coutinha, jenž se chce vrátit do Anglie a hrát pravidelně.

Philippe Coutinho je přesvědčen, že je více než ochoten podepsat smlouvu s Villans, kteří jsou v Premier League na 13. místě, protože je považuje za ambiciózní klub, který buduje něco speciálního do budoucna.

Brazilský záložník se dobře zná s manažerem Stevenem Gerrardem, s nímž strávil dva a půl roku v Liverpoolu, a o Aston Ville a jejím týmu toho prý už hodně ví.

Podle posledních zpráv se bude jednat o hostování do konce této sezóny. Vše je připraveno a během následujících 48 hodin by se mělo vše oficiálně dotáhnout, včetně lékařské prohlídky a pracovního povolení.

Jeden ze zdrojů pro Sky Sports News uvedl, že existovala i možnost, že by se Coutinho tento měsíc vrátil do Liverpoolu. Má se však za to, že Liverpool o devětadvacetiletého hráče v lednovém přestupovém období usilovat nebude. Teď už je jasno.

Coutinho byl v lednu 2018 získán do Barcelony z Liverpoolu za klubový rekord 146 milionů liber, ale na Camp Nou se mu nedařilo udržet si místo v prvním týmu a sezónu 2019/2020 strávil na hostování v Bayernu Mnichov.

V závodě o získáníCoutinha bylo na začátku tohoto týdne až šest anglických klubů, ale v posledních dnech o záložníka bojovali pouze dva vážní uchazeči.

Gerrard je velkým obdivovatelem Coutinha, ale na čtvrteční tiskové konferenci před pondělním zápasem třetího kola FA Cupu na půdě Manchesteru United se odmítl vyjádřit k možnosti podpisu smlouvy se svým bývalým spoluhráčem.

„Třiašedesát startů za Brazílii, sériový vítěz, v Liverpoolu byl neuvěřitelný, takže chápu, proč je spojován s mnoha fotbalovými kluby,“ řekl Gerrard.

„Chápu, proč o něm mluví spousta příznivců. Nemyslím si, že dostanete přezdívku kouzelník, pokud nejste výjimečný fotbalista, takže je to někdo, koho si neuvěřitelně vážím.“

„Ale nechci přispívat k žádným spekulacím, protože patří Barceloně.“

Navzdory rozšířenému názoru, že Coutinho od svého přesunu do Španělska podává slabé výkony, Gerrard obhajuje výsledky svého bývalého spoluhráče na Nou Campu a myslí si, že má stále co nabídnout.

„S Barcelonou vyhrál dva ligové tituly a dva poháry Copa del Rey. Myslím, že když se půjdete podívat na jeho stránku na Wikipedii, tak tam uvidíte sériového vítěze, ať už byl kdekoli. O hráči mohu říct jen samé pozitivní věci, je to můj přítel, takže pokud se mě na to někdo zeptá, mohu mluvit tak dlouho, jak budete chtít,“ dodal kormidelník Villans.

Coutinho strávil sezónu 2019/2020 na hostování také v Bayernu Mnichov a pod vedením Hansiho Flicka vyhrál Ligu mistrů, Bundesligu i Německý pohár.

Kam dál?

Více informací o Liverpool FC naleznete na lfcway.com.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články