Zpět na » Premier League » Chelsea chce získat mladého stopera Wesleyho Fofanu

Chelsea chce získat mladého stopera Wesleyho Fofanu

Chelsea chce získat mladého stopera Wesleyho Fofanu © football.london - Mladý francouzský stoper, který v minulé sezóně zářil v Leicesteru, je nyní přestupovou prioritou pro tým Thomase Tuchela

0

Líbilo se

19.11. - Mnohá fotbalová média po celém evropském kontinentu, přinesly zprávu o tom, že londýnská Chelsea se bude snažit přivést Wesleyho Fofanu, který se stal jednou z priorit pro Thomase Tuchela. Zástupci Blues pak již měli být ve své snaze získat tohoto hráče konkrétnější a mezi oběma stranami proběhl první kontakt.

Ještě stále teprve dvacetiletý stoper si svými skvělými výkony během minulé sezóny řekl o pozornost předních evropských klubů, kdy se nejvíce mluví, vedle zájmu londýnské Chelsea, také o Realu Madrid.

Fofana, vinou zranění, jenž si přivodil během letní přípravy, v této sezóně neodehrál ještě ani minutu. To však neodradilo vedení londýnského klubu, aby již nebyla zahájena snaha o to, získat tohoto nadějného stopera s obrovským potenciálem do svých služeb.

Sám obránce Leicesteru v jednom z posledních rozhovorů přiznal, že Chelsea je jeho vysněným klubem v Anglii a dokázal by si tam představit svou hráčskou budoucnost.

Po svém přestupu loni v létě z francouzského klubu Saint Etienne nastoupil Fofana za Foxes do celkem 38 soutěžních zápasů a jeho stabilní a přesvědčivé velmi dobré výkony jej vynesly až do pozice jedné z hlavních postav úspěšné sezóny Leicesteru, ve které svěřenci Brendena Rodgerse skončili v lize na pátém místě a slavili zisk trofeje - FA Cup.

I během přípravy to vypadalo, že si mladý francouzský stoper udržel skvělou formu i nadále, avšak všemu vystavila stopku zlomenina nohy, kterou mu dosti nešetrným způsobem způsobil hráč Villarealu Fernando Nino v zápase během letní přípravy.

Podle zdrojů však nyní měla Chelsea zraněného stopera již kontaktovat a ráda by jej získala do svých služeb a to i z toho důvodu, že je stále velmi nejasná budoucnost Antonia Rüdigera, kterému končí smlouva po této sezóně a existuje reálná možnost, že stoper nepodepíše nový kontrakt a z Chelsea tak odejde.

Sám Thomas Tuchel má být tak zisku mladého stopera velmi nakloněn a rád by jej viděl ve svém týmu po této sezóně. Německý stratég je údajně toho názoru, že Francouz splňuje všechno, co od stopera manažer očekává.

Wesley Fofana by se na trávníky měl vrátit v prvních týdnech nadcházejícího roku 2022. Smlouvu v Leicesteru pak má až do léta 2025.

Sebastian Suba / si.com, mirror.co.uk, football.london, goal.com, fotbalportal.cz

Nejnovější články