Zpět na » Premier League » Tottenham ukořistil talent Sevilly, opačným směrem poputuje Lamela

Premier League - Tottenham ukořistil talent Sevilly, opačným směrem poputuje Lamela

Tottenham ukořistil talent Sevilly, opačným směrem poputuje Lamela © The Guardian - Bryan Gil a Erik Lamela si vymění zaměstnavatele

0

Líbilo se

27.07. - Severolondýnští Kohouti oficiálně potvrdili svůj první nákup tohoto léta. Zatímco Pierluigi Gollini přišel z Atalanty jen na hostování, pěkný balík museli Spurs vyskládat andaluské Seville, aby k nim pustila nadějného Bryana Gila. S obchodem se však pojí také odchod jednoho hráče, jako kompenzace za novou posilu totiž opustí Anglii Erik Lamela.

Ačkoliv Gil po Euru do 21 let momentálně reprezentuje svou zemi rovněž na olympijských hrách v Tokiu, na evropské půdě mezitím byl dojednán jeho přestup. Tottenham podle informací renomovaného serveru The Athletic pošle na Pyrenejský poloostrov 25 miliónů euro.

To ale není všechno. K již tak ne úplně malému obnosu peněz musíme připočíst i služby Erika Lamely. Argentinský forvard působil v britské metropoli od roku 2013, nikdy však kvůli zraněním a nekonzistentní formě nebyl pravidelnou součástí základní jedenáctky.

Teď zkusí štěstí pro změnu na jihu Španělska, kde nemá špatné startovní podmínky. Mužstvo trenéra Julena Lopeteguiho disponuje hned několika Lamelovými krajany, z nichž třeba Lucase Ocampose zastupuje stejná agentura.

Naopak dvacetiletý Gil, jenž strávil uplynulou sezónu na hostování v Eibaru, podepsal pod drobnohledem čerstvého kouče Kohoutů Nuna Espírita Santa kontrakt do června 2026. Na svém preferovaném levém křídle se po návratu z Japonska bude muset nadaný mladík porvat alespoň o nějaký prostor zejména s Heung-minem Sonem a Stevenem Bergwijnem.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, theathletic.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články