Zpět na » Premier League » Marcus Rashford přiznal, že hrát pod Mourinhem nebylo jednoduché a jen těžko mohl vyniknout

Marcus Rashford přiznal, že hrát pod Mourinhem nebylo jednoduché a jen těžko mohl vyniknout

Marcus Rashford přiznal, že hrát pod Mourinhem nebylo jednoduché a jen těžko mohl vyniknout © 90min.com - Marcus Rashford a José Mourinho

2

Líbilo se

14.05. - Útočník Manchesteru United Marcus Rashford přiznal, že v systému Josého Mourinha bylo těžké zářit. Mourinho, který je známý svou láskou k takticky restrikčnímu fotbalu, strávil na Old Trafford dva roky v letech 2016 až 2018. Poté se přesunul do Tottenhamu, kde jeho styl fanoušci nenávidí a vyhazov považují jako vysvobození pro všechny. K hernímu stylu Mourinha se vyjádřil i Rooney, který zastává stejné názory jako Rashford.

Rashford působil pod Mourinhem primárně na levém křídle, ale strávil i spoustu času jako útočník. V sezóně 2016/17 nastřílel pouhých 11 gólů v 53 vystoupeních ve všech soutěžích, zatímco v sezóně 2017/18 to bylo a dvě branky více.

Rashford o Mourinhové taktice mluvil v Británii v jedné talk-show a připustil, že nedostatek volného fotbalu bylo občas těžké přijmout.

„Za Joseho bylo všechno až moc striktní. Často to vypadalo: Hrajte tam, posuňte se výš, ty běž tam. Celkově se ten cit pro správný pohyb na hřišti úplně vytratil.“

„Ano, může se snažit odvádět dobrou práci, ale pro mě bylo těžké, hrát takový fotbal.“

Wayne Rooney, který se také objevil v pořadu a pokračoval ve vzpomínce na Rashfordovi začátky v Manchesteru, vzpomněl zápas proti Chelsea v roce 2017, kdy Mourinhova taktika mladého útočníka vyřadila.

„Vzpomínám si na zápas proti Chelsea, byl jsem na lavičce. Marcus hrál, ale držel se mimo tým. Pamatuji si, že hrál hodně blbě,“ začal Rooney.

„Vzpomínám si, jak jsem si myslel, že José postavil Marcusa na hrot. Pokud nezběhne vzadu a David Luiz se všemi těmi zkušenostmi se rozběhne, tak máme problém, říkal jsem si.

Rooney pokračoval: „Kdybych byl ve hře já, tak zcela jistě bych obsadil jinou pozici, což by způsobilo problémy u opozice.

Wayne Rooney, Marcus Rashford

„Měli jsem spoustu dobrých hráčů, ale více jsme měli měnit pozice a rotovat což by způsobilo soupeři značné problémy, ale takovou svobodu a možnost jsme od trenéra nedostali.“

Kamil Zalabák / fotbalportal.cz, 90min.com

Nejnovější články