Zpět na » Premier League » Chelsea porazila Newcastle a posunula se na pozice zajišťující kvalifikaci do Ligy mistrů

Premier League - Chelsea porazila Newcastle a posunula se na pozice zajišťující kvalifikaci do Ligy mistrů

Chelsea porazila Newcastle a posunula se na pozice zajišťující kvalifikaci do Ligy mistrů © skysports.com - Olivier Giroud se na vítězství The Blues podílel jedním zásahem

2

16.02. - REVIEW Pondělní dohrávku 24. kola Premier League obstaral duel mezi Chelsea a Newcastlem. Hráči The Blues potvrdili roli favorita, Straky na Stamford Bridge porazili 2:0. Dlouho sérii bez vstřeleného gólu přerušil Timo Werner.

Chelsea - Newcastle 2:0

Branky:31. Giroud, 39. Werner

Chelsea FC: Arrizabalaga - Azpilicueta (C), Christensen, Rüdiger - Hudson-Odoi (78. R. James), Jorginho, Kovačić, M. Alonso - Mount (70. Kanté), Werner - T. Abraham (20. Giroud).

Newcastle United: Darlow - Krafth, Lascelles (C), Clark, Lewis - Willock (79. Carroll), Hayden, Shelvey - Almirón - Gayle (64. Joelinton), Saint-Maximin (72. Fraser).

Trenér Thomas Tuchel do utkání proti Newcastlu postavil do brány Kepu, kterému se tak odměnil za vychytanou nulu v poháru proti Barnsley. Španěl nastoupil do zápasu Premier League poprvé od poloviny října.

Domácí od prvních minut potvrzovali roli favorita. První větší příležitost měl ve 26. minutě Timo Werner, který ve skluzu po přiťuknutí hlavou od Alonsa mířil těsně vedle pravé tyčky.

Důležitý první gól vstřelili The Blues ve 31. minutě. Wernerův střílený centr vyrazil Darlow k Olivieru Giroudovi, jenž bez problémů trefil odkrytou bránu. Francouzský útočník nefiguroval v základní sestavě, ale po dvaceti minutách vystřídal zraněného Abrahama.

Werner proti Newcastlu přerušil dlouhou sérii bez vstřeleného ligového gólu (zdroj: goal.com)

V Premier League nedal gól od počátku listopadu, až proti Newcastlu. Timo Werner měl několik příležitostí nelichotivou sérii ukončit, ale ve velkých šancích často selhával, ačkoli patřil k nejlepším hráčům na hřišti. Ve 39. minutě se k němu odrazil míč od stopera Lascellese a střelu německého útočníka gólman vytahoval za brankovou čárou, úleva ve tváři střelce byla znát.

Chelsea po zbytek střetnutí bránila dvoubrankový náskok a spíše šetřila síly na další náročné zápasy, které ji v následujících dnech a týdnech čekají. Newcastle si vypracoval jedinou vážnější příležitost, čtvrt hodiny před koncem se proti hlavičce Willocka vyznamenal povedeným zákrokem Kepa.

Tuchelova družina po vítězství 2:0 poskočila na čtvrté místo před Liverpool a o skóre před West Ham. Newcastle zůstává na poslední nesestupové sedmnácté pozici, náskok na Fulham činí sedm bodů.