Zpět na » Premier League » Thomas Tuchel: Že se v Chelsea vyhazují manažeři často? Nebojím se. Pomůže přilákat Alabu a Hålanda?

Premier League - Thomas Tuchel: Že se v Chelsea vyhazují manažeři často? Nebojím se. Pomůže přilákat Alabu a Hålanda?

Thomas Tuchel: Že se v Chelsea vyhazují manažeři často? Nebojím se. Pomůže přilákat Alabu a Hålanda? © spartacelticfest.com, fotbalportal.cz - Pomůže Tuchel k získání dalších hráčů z Německa?

0

Líbilo se

29.01. - NEPŘEHLÉDNĚTE Chelsea v prvním zápase pod ním remizovala s Wolves 0:0. Každopádně zaznamenala nejvyšší počet přihrávek ze všech týmů v této sezóně Premier League (820). Thomas Tuchel by měl vyvést tým z krize. Říká, že si nedělá těžkou hlavu z toho, jaká je v Chelsea „kultura“, co se týče střídání manažerů. Frank Lampard mu popřál hodně štěstí. A přijdou další hráči z Bundesligy?

Ve čtvrtek ráno mu Frank Lampard poslal zprávu, ve které mu přál hodně štěstí. I toto odtajnil Thomas Tuchel po svém prvním zápase na lavičce Chelsea. Ten se odehrál na Stamford Bridge, kde domácí remizovali s Wolves 0:0.

Německý kouč připustil, že si je velmi dobře vědom toho, jak to v Chelsea chodí s manažery. Zároveň ale trvá na tom, že jej to nikterak neděsí. Roman Abramovič každopádně nemá žádný sklon k tomu, aby manažerům prokazoval nějaké milosrdenství. To už mnozí poznali. Od roku 2003 se rozloučil už se 14 trenéry, s José Mourinhem dvakrát.

Na otázku, zda je touto „kulturou“ Chelsea znepokojen, Thomas Tuchel odpověděl:

„Ano i ne. Jsem opravdu moc vděčný, že mohu pracovat na této úrovni. Pokud přijdete do Chelsea, musíte počítat s hladem po titulech a trofejích. Musíte být konkurenceschopní v každé soutěži, kterou hrajete. Jsem si toho plně vědom.“

„Neděsí mě to. Máme velké ambice a já sám má jen ty nejvyšší. Jsem nadšený ze struktury kubu. Jsem si vědom, že každý ode mě očekává výsledky, ale já je od sebe také sám očekávám.“

„Byla to příležitost ujmout se jednoho z největších klubů na světě v nejkonkurenceschopnější lize na světě. Měl jsem pocit, že bych si tuto šanci neměl nechat ujít. Proto jsem se připojil k rodině Chelsea. Byla to poměrně snadná volba.“

Frank Lampard byl vyhozen po 18 měsících. Thomas Tuchel na jeho adresu vynesl pochvalná slova.

„Byl jsem velkým fanouškem Franka Lamparda jako hráče. Chovám k němu tu největší úctu. Má můj velký respekt. Ten se ještě zvětšil, když jsem od něj dnes ráno dostal zprávu. Byla to osobní zpráva. Popřál by jen to nejlepší. Možná se v budoucnu setkáme, jakmile to bude možné.“

„Klub mi dal jasně najevo, že to není moje chyba. Nemohu tu situaci nějak změnit. Bylo rozhodnuto a byla mi dána příležitost.“

Začíná se spekulovat o tom, jak moc probudí své krajany - Kaie Havertze a také Tima Wernera. Letní posily zatím rozhodně nezáří. A také je tady ještě jedna důležitá věc. Právě osoba Thomase Tuchela by mohla hrát zásadní roli v možných příchodech z německé Bundesligy.

Jedná se především o obránce Davida Alabu z Bayernu Mnichov. Osmadvacetiletý Rakušan neprodloužil s bavorským velkoklubem smlouvu, která mu vyprší na konci sezóny. Někteří agenti, kteří byli zapojeni do příchodu Thomase Tuchela zastupují právě i Alabu.

A druhým hráčem je pak Erling Håland. Norská kometa působí v Borussii Dortmund, kde v minulosti Thomas Tuchel trénoval (v letech 2005 až 2017).

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Gazza8 - 30.01. Odpovědět

Tuchel si ukrojil moc velký sousto! Do roku a do dne ho Cukotka vykopne!
Barbosso,jestli je dobrej trener ukáže čas.Když bude 5 let v Cukotce aniz by ho vykopla snad,ale momentálne je to prcek s mlékem na bradě,který nevydrží ani 2 sezony!

Gazza8
Fowler - 30.01. Odpovědět

Tuchel tam vypadá jak nacista! Smajlík 2

Fowler

Tuchel je nejspis nejlepsi trener v Evrope a duvodu, proc si vybral modrej tank je hned nekoli. Spickovej kadr, fanousci s dokoncenym studiem na vysoke skole a vys a majitel, jehoz srdce je modre az do fialova a ma neuveritelnej timing a nos na uspech. Získali jsme Harryho Pottera pánové, jde se kouzlit Smajlík 17

barbossaCFC

Smajlík 3 Smajlík 3 Smajlík 3 bohužel zklamu tě..je to neschopný poleno co by do týmu chtěl jen idiot..nevyhrál nic co by nedokázal makak po brainwashingu.. neumí pracovat s týmem a už vůbec není fanda chelsea..přišel si jen vydělat vaše easy money jako každej nekňuba co k vám přišel a poslat vás do druhé ligy - kam patříte... příště si dej radši studený obkládek na čelo než tu v koviďáckých horečkách začneš zase blouznit Smajlík 7

MUFC_RedArmy
Forte02 - 29.01. Odpovědět

A už zase jede tvl Smajlík 3 očekávám další propadák Smajlík 4

Forte02
Fowler - 30.01. Odpovědět

Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2 Smajlík 2

Fowler

Potterovi taky nikdo nevěřil, že získá Ohnivý pohár a i když to nebylo úplně beze ztrát, byla to jízda jak svině. A to neměl ani sestavě takový čaroděje jako je Gilmour s Havertzem, na Tvoji kolej koukáme z patra už 40 let tak se nedivim, že tu kníkáš když se Ti povede jedno zaklínadlo.

barbossaCFC

Ale nezapomeň, že i když Potter získal Ohnivý pohár, tak mu to nic dobrého nepřineslo, musel bojovat s Voldemortem a zemřel Cedric Smajlík 10 Smajlík 3

Tomguncz27

Hodnota Chelsea spočívá ve třech věcech: v dominanci, v bohatství a v neštěstí, jdeme do toho projektu s tím, že to bude válka a budou ztráty..

Ted_Lasso
balmain - 29.01. Odpovědět

Je možné, že při společném sledování Tuchela, Havetze a Wernera německého fekal porna se lehce zvýší atmosféra v klubu. Tím ale pozitivní přínos pro tým končí.

balmain
Fowler - 30.01. Odpovědět

Barbosa je vtipálek! Smajlík 2

Fowler
Gazza8 - 30.01. Odpovědět

Ne-Barbossa je najivní debil! Smajlík 3

Gazza8

Barbossa očividně vísledky Chelsí nezvládá ! Smajlík 2

SvejkJosef

výsledky! Smajlík 9

SvejkJosef
Reklama
Reklama
Nejnovější články