Zpět na » Premier League » José Mourinho: Vyhazov Franka Lamparda ukazuje brutalitu fotbalu

Premier League - José Mourinho: Vyhazov Franka Lamparda ukazuje brutalitu fotbalu

José Mourinho: Vyhazov Franka Lamparda ukazuje brutalitu fotbalu © skysports.com, fotbalportal.cz - Mourinho hovoří o Lampardově vyhazovu

2

Líbilo se

26.01. - Po 18 měsících skončil na lavičce Chelsea Frank Lampard. Po skvělé úvodní sezóně v Premier League si manažerský zelenáč neužil ani celý druhý ročník. V létě mu vedení klubu přivedlo posily za více než čtvrt miliardy liber. Ale i tak byla hra špatná a výsledky se v posledních týdnech zhoršovaly. Další čas na nápravu již nedostal. José Mourinho říká, že to ukazuje, jak krutý fotbal je.

Sám to zažil. Moc dobře ví, jak to v Chelsea chodí s hlavními manažery. José Mourinho vedl Chelsea v letech 2004 až 2007 a také v letech 2013 až 2015. V prvním období slavil dva mistrovské tituly, dva Ligové poháry, FA Cup i Community Shield. V tom druhém také získal trofej pro mistra Anglie.

I tak se ale ještě v témže roce musel se Stamford Bridge rozloučit. Teď končí v Chelsea jiná ikona. Frank Lampard se jako hráč vypracoval v legendu tohoto londýnského klubu.

Když se krátce po skončení hráčské kariéry vydal na cestu trenéra, bylo jasné, že dříve nebo později svůj milovaný klub povede. Stalo se velmi rychle až nečekaně. První sezónu zvládl bravurně.

V létě 2020 přišla velká jména, drahé posily. Čekal se útok na titul. Jenomže na konci roku přišly problémy. V novém roce se je stále nepodařilo vyřešit. A vedení Chelsea rychle reagovalo. V pondělí byl Frank Lampard oficiálně odvolán z funkce.

K celé situaci se nyní vyjádřil José Mourinho. Ten říká, že to jasně ukazuje brutalitu moderního vedení fotbalu.

„Jsem vždy smutný, když nějaký můj kolega ztratí práci. Frank ale není jen kolega. Je to důležitý člověk v mé kariéře, takže je mi líto, že se to stalo.“

„Ale zkrátka to ukazuje brutalitu fotbalu, zejména moderního fotbalu. Když se stanete fotbalovým manažerem, víte, že se vám to dříve či později stane.“

Portugalský kouč v pondělí slavil postup do dalšího kola FA Cupu přes druholigový Wycombe. Teď už se plně soustředí na čtvrteční duel s Kloppovým Liverpoolem, který je také v krizi.

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Michal Čermák / skysports.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Související odkazy
Nejnovější články