Zpět na » Premier League » Liverpool přišel o dalšího stopera, Matip může chybět i několik týdnů

Liverpool přišel o dalšího stopera, Matip může chybět i několik týdnů

Liverpool přišel o dalšího stopera, Matip může chybět i několik týdnů © birminghammail.co.uk -

0

Líbilo se

29.12. - Kamerunský fotbalista Joel Matip má problémy se slabinami a Liverpoolu může chybět několik týdnů. Ještě více tak prohloubil komplikace lídra Premier League ve středu obrany, v níž budou pro zranění do konce sezony chybět Virgil van Dijk a Joe Gomez.

V nedělním duelu Liverpoolu s West Bromem (1:1) musel po hodině hry odejít ze hřiště Joël Matip a německý trenér Jürgen Klopp potvrdil, že si střídání sám vyžádal.

„Joel mi řekl, že cítí svalovou bolest. To samozřejmě nebylo dobré. Nevím, jak je to vážné, ale bylo to dost na to, aby střídal," uvedl kouč The Reds.

„Není to poprvé, co je střední obránce zraněný, takže to pro nás nejsou dobré zprávy především nyní, kdy byl Joel ve skvělé kondici.“

„Nic na tom ale nezměníme a musíme se s tím smířit a jít dál,“ řekl německý trenér v pozápasovém rozhovoru.

Devětadvacetiletý obránce se přitom teprve nedávno vrátil do sestavy Liverpoolu.

Jürgen Klopp má pro post stopera k dispozici teprve 23letého Nata Phillipse a 19letého Rhyse Williamse, který odehrál uplynulou sezonu na hostování v týmu šesté nejvyšší soutěže FC Kidderminster.

Joel Matip

O současné krizi na Anfieldu promluvil i bývalý hráč Liverpoolu Jamie Carragher. Podle něj musí Reds na přestupovém trhu zasáhnout a přivést nového středního obránce.

„Je to veliká nepříjemnost, ale nic nového. Liverpool zkrátka musí v lednu někoho přivést."

Fabinho vypadá jako top stoper, ale Matip a jeho tělo nezvládá fotbal v Premier League,“ konstatoval Carragher v rozhovoru pro Sky Sports.

„Stále si myslím, že je to ten nejlepší tým na světě, ale nevyhrají v případě, že budou Rhys Williams nebo Nat Phillips donuceni hrát mnoho zápasů. Tento post není pro mladé hráče."

Dříve či později se chyb dopustí. Jsou mladí a stále se učí,zakončil bývalý střední obránce.

Rhys Williams a Nat Phillips

Gabriela Průšová / sportbible.com

Nejnovější články