Zpět na » Premier League » Carlo Ancelotti označil vyloučení Digneho za vtip od rozhodčího, Everton chystá odvolání

Premier League - Carlo Ancelotti označil vyloučení Digneho za vtip od rozhodčího, Everton chystá odvolání

Carlo Ancelotti označil vyloučení Digneho za vtip od rozhodčího, Everton chystá odvolání © acefootball.com -

0

27.10. - VIDEO Everton, současný lídr anglické ligy, utrpěl na hřišti Southamptonu (0:2) první prohru v nové sezoně Premier League. Ve druhém poločase také přišel o Lucase Digneho, který byl vyloučen po faulu na Walkera-Peterse, což pořádně rozčílilo trenéra hostí Carla Ancelottiho. Ten označil verdikt hlavního rozhodčího Kevina Friendse za „vtip“.

Everton táhl sérii osmi zápasů bez prohry v rámci všech soutěžích, ale na St. Mary´s Stadium přišel zlom. Toffees inkasovali v rámci prvním poločase hned dvakrát, o góly domácích se postarali Ward-Prowse a Adams. Snahu o možný zvrat zápasu překazilo vyloučení francouzského obránce v 72. minutě.

Ten nebezpečným zákrokem přerušil útočný výpad Kylea Walkera-Peterse. Přestože faul vypadal nebezpečně, televizní záběry ukázaly, že tam s největší pravděpodobností nebyl záměr a právě to pořádně naštvalo Ancelottiho.

Lucas Digne
„Červená karta je vtip. Nebylo to úmyslné a vůbec nešlo o násilné chování. Možná to bylo na žlutou kartu."

„Je taky možné, že všechny ty řeči z tohoto týdne proti Pickfordovi a Richarlisonovi měly na rozhodnutí nějaký vliv.“

„Není to správné, není to spravedlivé. Určitě se odvoláme," vyjádřil se italský kouč, kterému chyběli suspendovaný Richarlison a zraněný Seamus Coleman z předchozího Merseyside derby.

Toffees navzdory prohře zůstali v čele tabulky o skóre před městským rivalem a obhájcem titulu z Liverpoolu.