Zpět na » Premier League » Rüdiger zkusil vše, aby mohl odejít z Chelsea a pokusí se o to znovu, tvrdí trenér německé reprezentace

Rüdiger zkusil vše, aby mohl odejít z Chelsea a pokusí se o to znovu, tvrdí trenér německé reprezentace

Rüdiger zkusil vše, aby mohl odejít z Chelsea a pokusí se o to znovu, tvrdí trenér německé reprezentace © goal.com, fotbalportal.cz - Antonio Rüdiger

1

Líbilo se

22.10. - Trenér německé fotbalové reprezentace Joachim Löw prozradil, že Antonio Rüdiger „zkoušel všechno“, aby si během letního přestupního období vynutil odchod z Chelsea. O odchod se snažil zejména proto, aby se udržel v pozornosti německého manažera před mistrovstvím Evropy, které je na programu po konci letošní sezóny.

Rüdiger v probíhající sezoně ještě neodehrál ani minutu. V létě mu navíc příchodem Thiaga Silvy vzrostla konkurence, vedle nich jsou v kádru i Kurt Zouma, Andreas Christensen a Fikayo Tomori.

Obránce byl spojen s přestupem do Tottenhamu a Milána, protože se ale termín krátil, přesun z Londýna se nakonec neuskutečnil.

„Podíval jsem se na pár možností během dvou týdnů před koncem přestupového okna. Byla tu možnost, že bych se dohodl na hostování, abych mohl odehrát více zápasů. Kvůli mnoha různým důvodům a nedostatku času se nakonec nic neuskutečnilo," přiznal německý reprezentant a bývalý hráč AS Řím.

„Sám jsem také odmítl jednu nebo dvě možnosti. Nebyl jsem připraven to všechno zabalit jen proto, že mě párkrát vynechali. Baví mě žít v Londýně a být v Chelsea.”„Někdy se to ve fotbale může velmi rychle změnit. To je důvod, proč budu i nadále tvrdě trénovat a snažit se přesvědčit manažera.”

Navzdory tomu, že za Chelsea v této sezoně nenastupuje, byl povolán do německé reprezentace pro jejich poslední kolo mezinárodních utkání.

„Byl jsem v neustálém kontaktu s Rüdigerem, udržoval mě v obraze. Měl několik možností, ale bohužel žádná se neujala - v zimě to může zkusit znovu,“ řekl Löw.

Zkusil všechno, aby opustil Chelsea, protože mistrovství Evropy je pro něj velmi důležité. Dělá všechno pro to, aby zůstal ve své nejlepší formě,“ doplnil trenér německé reprezentace.

Rüdiger

Löw dodal, že ačkoli nehraje pravidelně, stále podává skvělé výkony. „Dokáže podat skvělý výkon i bez pár týdnů zápasového vytížení. Pokud jde o výdrž, dynamiku a tvrdé souboje, udržuje si tu nejvyšší úroveň. Jeho vývoj za poslední čtyři nebo pět let je skvělý.“

Chelsea na úvod ročníku trápí zejména defenzivní chyby, které již několikrát zapříčinily ztrátu bodů. Rüdiger tato jednání zatím sleduje pouze z lavičky. Podle médií se o sedmadvacetiletého obránce zajímá městský rival Tottenham nebo Paris Saint-Germain.

Jak Chelsea, tak Rüdiger mohou být v blízké budoucnosti donuceni k rozhodnutí, protože Němec má smlouvu už jen na dva roky a prodloužení se v momentální situace jeví jako nepravděpodobné.

Rüdiger

Gabriela Průšová / 90min.com

Nejnovější články