Zpět na » Premier League » Obrovský problém pro Liverpool. Virgil van Dijk má po sezóně

Obrovský problém pro Liverpool. Virgil van Dijk má po sezóně

Obrovský problém pro Liverpool. Virgil van Dijk má po sezóně © skysports.com, fotbalportal.cz - Virgil van Dijk má po sezóně

4

17.10. - VIDEO Merseyside derby pro něj skončilo už po 10 minutách. Po hrůzném zákroku brankáře Jordana Pickforda, který nebyl nikterak „oceněn“, musel ze hřiště. Virgil van Dijk tak svému týmu nemohl pomoci. Pro Liverpool to vůbec byl velmi smolný zápas. V nastaveném času mu byl po zásahu VAR odebrán vítězný gól kvůli milimetrovému ofsajdu Sadia Maného. Horší je, že Virgil van Dijk má přetržené vazy v koleni a sezóna pro něj nejspíš skončila.

Derby mezi vedoucím Evertonem a Liverpoolem skončilo remízou 2:2. Virgil van Dijk na tento zápas nebude vzpomínat v dobrém. Nejraději by jej úplně vymazal. V osmé minutě byl v pokutovém území faulován brankářem Jordanem Pickfordem. Byl to velmi ostrý zákrok. Byl to zákrok na červenou kartu, ale David Coote, který vykonával v tomto duelu funkci VAR, tuto situaci vůbec nezkoumal. Předtím byl totiž pískán ofsajd, ve kterém byl právě Virgil van Dijk. To následně potvrdil i VAR.

Nizozemský stoper sice nakonec opustil hřiště po svých, ale následné vyšetření neukázalo nic pozitivního. Virgil van Dijk má podle dostupných zdrojů přetržený přední zkřížený vaz v koleni. V nejlepším případě bude fit za nějakých 7 až 8 měsíců.

To znamená, že v této sezóně s největší pravděpodobností už do hry nezasáhne. Pro Liverpool je to obrovská komplikace. Vždyť Virgil van Dijk je v současnosti považován za zřejmě nejlepšího středního obránce na světě.