Zpět na » Premier League » Mesut Özil nabídl, že uhradí plat propuštěného maskota Arsenalu Gunnersaura

Mesut Özil nabídl, že uhradí plat propuštěného maskota Arsenalu Gunnersaura

Mesut Özil nabídl, že uhradí plat propuštěného maskota Arsenalu Gunnersaura © goal.com - Mesut Ozil

3

Líbilo se

06.10. - Záložník Mesut Özil nabídl klubu, že bude hradit mzdu proslulého maskota Arsenalu Gunnersauruse, kterého k nevoli příznivců Kanonýrů klub kvůli úsporám propustil. Hned poté, co se dostala na svět informace o tom, že maskot Arsenalu přišel po 27 letech v klubu o práci, uspořádali fanoušci Arsenalu na internetu sbírku s cílem vybrat peníze na jeho mzdu.

Zřejmě ani samotné vedení Arsenalu nečekalo, jak silný ohlas bude mít propuštění Jerryho Quye, který působil v klubu 27 let jako maskot Gunnersaurus, ve fotbalovém světě.

Ten se stal dalším zaměstnancem klubu, kterého kvůli finančním ztrátám způsobeným pandemií koronaviru Arsenal propustil. Už v srpnu klub oznámil, že musel kvůli úsporám propustit 55 zaměstnanců, včetně například hlavního skauta Francise Cagigaa.

Na maskotův návrat se začaly už během včerejšího dne skládat fanoušci Arsenalu z celého světa na internetové stránce a Sevilla dokonce oznámila, že bývalého maskota Arsenalu sama podepsala.

Stejně jako příznivce Arsenalu ale mrzela ztráta oblíbeného maskota i samotné hráče a záložník Mesut Özil dnes oznámil na Twitteru, že bude platit maskotovu mzdu, aby se Gunnersaurus mohl vrátit.

„Byl jsem velice smutný, že Jerry Quy, náš slavný a loajální maskot Gunnersaurus, jenž byl nedílnou součástí našeho klubu, byl po 27 letech propuštěn,“ napsal Özil.

„Arsenalu jsem proto nabídl uhrazení celého platu našeho velkého zeleného chlapa, dokud budu hráčem Arsenalu. Jerry tak bude moci pokračovat ve své práci, kterou tak miluje.“

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články